Dailininkė prof. dr. G. Riškutė-Kariniauskienė: „Geras dailės mokytojas bus ir geras menininkas“

„Žmogaus gyvenimas eina į priekį, atsitinka įvairiausių situacijų, kai jį užpuola ligos, depresija ar atsiduriama akligatvyje, tada… neberandama jokio užsiėmimo. Dalininkas visada randa užsiėmimą ir pamiršta visas nuoskaudas, blogas mintis nuveja į šalį ir piešia“, – vaizdo pokalbyje „#KuriantysLietuvą“ teigia dailininkė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos prof. dr. Giedrė Riškutė-Kariniauskienė.

 

Nuo pat mažens tapanti G. Riškutė-Kariniauskienė prisipažįsta, kad gamta jai – vienas iš įkvėpimo šaltinių. „Pabuvojus prie jūros ilgam atmintyje išlieka matyti gamtos reiškiniai. O tapau kasdien, kai tik atrandu laisvo laiko“, – sako dėstytoja.

Profesorė neslepia, kad dažnai piešinių eskizai atsiranda turint laisvą minutę per susirinkimą. Tada išsitraukia bloknotą ir pradeda piešti. Prieš kelerius metus vienas iš tokių piešinių sulaukė tarptautinio apdovanojimo. „Vieną savo kolekcijos piešinį išsiunčiau ir netikėtai buvau įvertinta. Visada apdovanojimus gauti malonu. Dirbant universitete malonu žinoti, kad esi įvertintas dailės plotmėje, kur tavęs, kaip asmenybės, nelabai pažįsta, mato tik tavo darbus“, – kalba G. Riškutė-Kariniauskienė.

 

Ne vienerius metus dėstanti būsimiems dailės mokytojams moteris pastebi, kad dabartiniai studentai – išlaisvėję. Tam turi įtakos ir šiandieninė mokykla, kurioje dirba savo srities profesionalai. Nė vienas dailės mokytojas neapsiriboja darbu mokykloje. „Manau, dailės mokytojas savęs neuždaro tik mokyklos erdvėje, jam reikia save išreikšti kūryboje ir mene. Dailės mokytojas – kūrybiškas, tad tik galvotų: „Ko aš galiu išmokyti mokinius, jei pats nepiešiu?“ Saviraiška mokytojui – labai svarbi“, – tikina profesorė.

 

Giedrė Riškutė-Kariniauskienė didžiuojasi savo studentais ir būsimais dailės mokytojais, kurie yra Dailės sąjungos nariai, ne vieną apdovanojimą gavę nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. „Mes rengiame ne tik dailės mokytojus, bet ir menininkus. Geras dailės mokytojas bus ir geras menininkas. Man patinka dirbti su studentais, kurie savo darbais nejučia diktuoja taisykles. Tai ypač įdomu, nes jauni žmonės yra drąsūs ir suteikia kažkokių neapsakomų jėgų“, – sako VDU Švietimo akademijos profesorė.

 

Visą „#KuriantysLietuvą“ vaizdo pokalbį su prof. dr. Giedre Riškute-Kariniauskiene žiūrėkite čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.