Budinkime sėklas! Ekologinis konkursas „Mano žalioji palangė“ prasideda!

Pažvelgus į kalendorių – žiemos vidurys, žvelgiant pro langą – pavasaris. Žalumos, atrodo, yra, bet ji kaip ir miega. Pakvieskime pavasarį į savo mokyklų erdves! Pabudinkite sėklas, auginkite pirmuosius daigelius sukurdami gražiausias žaliąsias erdves jūsų ugdymo įstaigos erdvėse.

Šiemet jau 11 kartą skelbiamas ekologinis konkursas „Mano žalioji palangė“, kasmet suburiantis daugiau nei 600 bendraminčių ugdymo įstaigų, kurios augina, kuria ir pristato savo žaliųjų palangių idėjas.

 

Konkurso tikslas – skatinti domėtis augalais ir jų panaudojimo galimybėmis kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką.

 

Konkurso dalyviai – Lietuvos ir užsienio lietuvių lituanistinio švietimo:

  • ikimokyklinio ugdymo mokyklos (vaikai iki 5 (6) metų);
  • bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų, kitų švietimo paslaugų teikėjų pavieniai 1–12 klasių mokiniai, būreliai, klubai, klasės;
  • šeimos.

 

Konkurso pradžia – sausio 27 d., pabaiga – gegužės 3 d. (įskaitytinai).

Konkurso tema „Pasak žiniuonės…“. Konkursas skiriamas Eugenijos Šimkūnaitės metams paminėti.

 

Konkurso eiga: remdamiesi rašytiniu Eugenijos Šimkūnaitės – gydytojos, žolininkės, etnografės, habilituotos gamtos mokslų daktarės – palikimu (knygomis, straipsniais, straipsnių rinkiniais) konkurso dalyviai susipažįsta su jos kūryba ir joje minimais augalais, aptaria jų vaistines, maistines savybes, panaudojimo galimybes liaudies medicinoje, etnografijoje ir kitose srityse. Sukuria užaugintų gyvų augalų kompozicijas mokyklos edukacinėse erdvėse naudodami autorės kūryboje minimus vaistinius, maistinius, prieskoninius augalus.

Nufotografuotus darbus registruoja komandos vadovai (mokytojai) užpildydami dalyvio anketą.

Nuostatai

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.