Biologijos mokytojų ir psichologų edukacinė išvyka-seminaras

Edita Usonienė
,
Ukmergės rajono psichologų metodinio būrelio pirmininkė

Spalio 10 d. Ukmergės rajono biologijos mokytojai ir psichologai dalyvavo edukacinėje išvykoje-seminare Aukštadvario regioniniame parke. Seminaro tema „Mokinių įtraukimo į gamtotyrinę veiklą būdai ir galimybės integruojant biologiją ir psichologiją“. Aplankytos velniaduobės, Aukštadvario regioninio parko lankytojų centro ekspozicija, Aukštadvario piliakalnis, Verknės senvagės šaltinis, Strėvos įgriuva.

Išvykoje-seminare netrūko pasakojimų apie Aukštadvario parko lankytinus objektus, jų kilmę. Biologijos mokytojas Raimondas Platūkis pasakojo apie piliakalnių, alkakalnių atsiradimą, velniaduobių kilmę ir paties velnio baltiškąją sampratą. Išsamius ir detalius mokytojo pasakojimus lydėjo dainos ir sakmės. Gera nuotaika ir puikiomis įžvalgomis dalijosi psichologės Indrė Gumbaragienė, Vilma Vaicekauskienė, biologijos mokytojas Dalius Stašelis.

 

Aš, psichologė Edita Usonienė, priminiau, kad velniškąją žmogaus pusę nagrinėjo psichologas C. G. Jungas. Jis šį žmogaus archetipą vadino Šešėliu. Seminaro dalyviai turėjo galimybę panagrinėti savo asmeninį demoną.

Sąmoningumo pratimas, vestas psichologės Loreta Vaičaitytės, priminė, kad šiame bėgimo ir skubos pasaulyje turime atrasti kelias minutes įsisąmoninti, ką dabar jaučiu, matau, girdžiu.

Diskutuojant apie mokinių įtraukimą į gamtotyrinę veiklą, buvo paminėta, kad pamokos kitaip arba pamokos „be sienų“ vienas iš būdų sudominti mokinį. Kitas metodas – tai mokytojas entuziastas, profesionalus savo dalyko žinovas, užkrečiantis įtaigiu pasakojimu net ir nuobodžiaujantį mokinį.

 

Per edukacinę išvyką įsitikinome, kad biologijos mokytojos Laima Nazimovienė ir Elvyra Kriaučiūnienė ne tik puikios savo dalyko žinovės, bet ir menininkės. Žavėjomės mokytojų padarytais natiurmortais. O tai dar vienas būdas per meną sudominti mokinį. Integravimas iš pažiūros skirtingų dalykų, tokių kaip biologija ir psichologija, jau sukelia susidomėjimą, kuo jie siejasi, kokių galima atrasti temų dėstymo panašumų. Jau vien edukacinės išvykos-seminaro diena neatsitiktinė – spalio 10-ąją pasaulis mini Psichikos sveikatos dieną.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.