Baltijiečių ir jų svečių susitikimas su Klaipėdos miesto meru

Klaipėdos Baltijos gimnazija trečius metus įgyvendina tarptautinį „Erasmus+“ programos projektą „STEAM Education Develops in 21st Century Schools“, kuriame dalyvauja partneriai iš dar penkių užsienio šalių mokyklų: Ulamis Ortaokulu (Turkija), Polo Liceale Statale „R. Mattioli“ (Italija), Agrupamento de Escolas Eduardo Gageiro (Portugalija), Colegiul National Nicu Gane (Rumunija), GO! Atheneum Geraardsbergen (Belgija). Vienas iš projekto tikslų – skatinti mokinių susidomėjimą gamtos mokslais, informacinėmis technologijomis ir matematika bei ugdyti kūrybiškumo, iniciatyvumo, verslumo ir lyderystės kompetencijas, kurios svarbios įgyvendinant ateities karjeros tikslus šiuolaikiniame konkurencingame darbo pasaulyje.

Šį sykį projekto dalyviai susitiko Baltijos gimnazijoje – visą savaitę mokykloje vyko įvairiausios edukacinės veiklos, skambėjo skirtingos užsienio kalbos. Nuotaikingas svečių sutikimas prasidėjo mokytojos K. Bogužienės mokinių koncertu ir tradiciniais lietuvių šokiais. Gimnazijos direktorė J. Račkauskienė palinkėjo projekto dalyviams įdomių ir prasmingų veiklų. Projekto koordinatorė L. Lorenzo Ruiz paskelbė savaitės veiklų pradžią. Pirmąją dieną svečiai susipažino su Baltijos gimnazijos erdvėmis, pristatė savo šalių mokyklas ir miestus, nacionalinius patiekalus. Kavos pertraukėlių metu ir mokiniai, ir mokytojai skanavo sveikus užkandžius, pačių pagamintus padedant technologijų mokytojai A. Šipovai. Po pietų projekto dalyviai susipažino su Klaipėdos miestu mokytojos D. Elertienės organizuotoje ekskursijoje-žaidime.

 

Kitą dieną projekto dalyvių laukė inžineriniai iššūkiai. Išklausę dr. Dzmitry Lukashanets iš Klaipėdos universiteto pranešimo apie aplinkosaugos problemas ir išgirdę mokslininko įspūdžius iš neseniai lankytos Antarktidos, mokiniai dirbo komandose, atliktas užduotis pristatė anglų kalba. Tą pačią dieną į gimnaziją atkeliavo „Mobilioji Bioklasė“, kuri mokiniams organizavo patyriminę veiklą „Pamatyk DNR savo akimis“.

 

Inžinerija – tai visų pirma kūrybiškas mąstymas ir drąsa veikti. Pasak projekto dalyvių, mokytojų G. Surgautaitės ir A. Chomičiaus organizuotos kūrybinio mąstymo penkiakovės sužadino mokinių smalsumą, vaizduotę. O kaipgi STEAM be virtualios realybės, be robotikos? Mokytojai D. Zviedrys ir L. Šimkus mokiniams atskleidė robotų pasaulio užkulisius, o į virtualią realybę „panardino“ mokytojas R. Stankevičius. Aplankė svečiai ir mūsų Alma Mater – Klaipėdos universiteto doc. dr. A. Senulis Jūros tyrimų institute svečiams organizavo užsiėmimą „Išmanusis valdymas su Arduino ir įdomiųjų medžiagų testavimas“.

Mokytojos S. Danušienės intriguojančių pasakojimų lydimi svečiai aplankė Nidą ir Palangą, dalyvavo Palangos gintaro muziejaus edukacijoje, pasidžiaugė Lietuvos jūrų muziejaus žvaigždėmis – delfinais.

Projekto dalyvių veiklų finalas – susitikimas su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku. Meras pasidžiaugė jaunų žmonių smalsumu, aktyvumu, pilietiškumu ir jų sėkmingu dalyvavimu tarptautiniuose projektuose. Svečiai pagyrė gražų miestą, draugiškus žmones, jiems organizuotas veiklas.

 

Klaipėdos Baltijos gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.