Atsinaujino europinio lygmens švietimo ir mokymo ekspertų portalas

Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinio direktorato (DG EAC) iniciatyva suburtas socialinių švietimo ir mokymo aspektų ekspertų tinklas (angl. Network of experts on the social dimension of education of training NESET) kviečia apsilankyti atnaujintame portale ir susipažinti su daugiau nei per 12 metų sukauptomis ekspertų įžvalgomis. Svetainę rasite adresu www.NESETweb.eu.

NESET švietimo ekspertams siūlo dešimtis akademinių tyrimų, aprėpiančių net 14 skirtingų sričių, tarp kurių – ikimokyklinis ugdymas ir priežiūra, švietimo srities inovacijos, migracija ir kt. Akademinėse studijose ekspertai analizuoja Europos šalių švietimo naujoves ir ypatumus, o tarp neseniai pasirodžiusių tyrimų – ir Lietuvos aukštojo mokslo reformos apžvalga (anglų kalba). Vienoje vietoje rasite svarbiausius europinio lygmens dokumentus, pavyzdžiui, Tarybos ar Komisijos rekomendacijas, Europos Vadovų Tarybos išvadas ir kt.

 

NESET taip pat siekia suburti socialinių švietimo dimensijų ekspertų bendruomenę. Jei domitės viena iš tinklo politikos krypčių ir turite svarios akademinės patirties tyrimuose – užpildykite trumpą apklausą ir prisijunkite prie atviros ekspertų duomenų bazės.

Socialinių švietimo ir mokymo aspektų ekspertų tinklą NESET nuo 2015 m. koordinuoja Lietuvoje įsikūręs mokslinių tyrimų institutas PPMI (angl. Public Policy and Management Institute).

 

Lietuvos mokslinių tyrimų instituto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.