„Ateities inžinerijos“ projektinių darbų peržiūra

Vasario 2 d. (penktadienį) 10 val. kviečiame į mokinių – „Ateities inžinerijos“ nuotolinio ugdymo platformos dalyvių – atliekamų projektinių darbų peržiūrą, kuri vyks Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Centrinių rūmų Didžiojoje auloje (Saulėtekio al. 11, Vilnius).

„Ateities inžinerijos“ nuotolinio ugdymo platforma (AI platforma) suteikia jos naudotojams nuotolinę Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) prieigą prie šiuolaikinės inžinerijos turinio, įrankių ir konsultacijų. Tai įgalina bendrojo ugdymo mokyklų vyresniųjų klasių mokinius, vadovaujant jų mokytojams ir padedant AI platformos konsultantams, atlikti savarankiškus projektinius darbus įvairiose inovatyvios inžinerijos srityse. Mokiniai mokosi praktikoje taikyti ne tik bendrojo ugdymo programos žinias, bet ir mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų veiklos principus bei šiuolaikines inžinerines technologijas tiek tirdami juos supančią aplinką, tiek kurdami originalius funkcinius produktus.

 

AI platformą sukūrė VGTU, vykdydamas Lietuvos mokslų akademijos koordinuojamo projekto „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“ veiklą „Moksleivių nuotolinio švietimo sistemos technologijos mokslų srityje sukūrimas ir išbandymas“. Šiuo metu AI platforma siūlo 10 inžinerijos NVŠ ugdymo tematikų – nuo „Android“ programėlių, originalių robotų ir naujų pramonės gaminių iki kriptovaliutų technologijų taikymo, sėkmingo investavimo ir verslo planų kūrimo.

 

Šiuo metu platformoje dirba daugiau kaip 250 mokinių, 50 mokytojų ir 10 konsultantų.

Per renginį daugiau kaip 50 mokinių iš 20 mokyklų rengiasi pristatyti savo atliekamus projektinius darbus, kurie jiems gali tapti realiu žingsniu į šiuolaikinių inovacijų kūrimo pasaulį.

 

Parengta pagal Vilniaus Gedimino technikos universiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.