Ankstyvojo amžiaus vaikų respublikinė metodinė-praktinė konferencija Mažeikių lopšelyje-darželyje „Saulutė“

Loreta Gečienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė 

Kovo 23 dieną Mažeikių lopšelio-darželio ,,Saulutė“ ankstyvojo amžiaus ugdytojų iniciatyva vyko respublikinė ikimokyklinio ugdymo mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų bei meninio ugdymo mokytojų metodinė-praktinė konferencija „Ankstyvojo amžiaus vaikų kalbos ugdymo metodai ir jų ugdymo(si) galimybės”, kurią organizavo Mažeikių lopšelis-darželis „Saulutė“ kartu su Mažeikių Henriko Nagio viešąja biblioteka.

 

Idėja surengti šią konferenciją kilo dėl to, kad apie ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymą, sėkmingas praktikas girdime ir skaitome išties nedaug. Kartais tenka išgirsti net tokių nuomonių, kaip „Ką reikia veikti su tokio amžiaus vaikais?“, „Juk jie dar maži, vis tiek nieko neišmoks ar neprisimins“. Dažnai šie pamąstymai kyla dėl įvairiausių priežasčių, pvz., vaiko raidos nežinojimas ar manymas, kad ugdymas prasideda tik nuo trejų metų. Nudžiugino ir tai, kad įstaigos ugdytinių tėvai taip pat pareiškė norą išsakyti savo mintis ir pasidalinti kokybiško laiko su vaiku nauda, ugdant ankstyvojo amžiaus vaikų kalbinę raišką. Šie pavyzdžiai rodo, kad einame teisingu keliu ir glaudi mokytojų ir tėvų partnerystė, dėmesys šeimai suteikia galimybę vaikui augti ir lavėti nuo pirmųjų gyvenimo metų.

 

 

Konferencijos tikslas – skatinti ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogus, tėvus bendradarbiauti ir diskutuoti apie ankstyvojo amžiaus vaikų kalbos ugdymą, skleisti gerąją pedagoginę patirtį ir keistis vertingomis idėjomis.

 

Džiaugiamės, kad konferencijoje pranešimus pristatė ir socialiniai partneriai: Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“, Šiaulių lopšelis-darželis „Sigutė“, Klaipėdos lopšelis-darželis „Versmė“ bei Mažeikių rajono ikimokyklinės įstaigos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.