Alytaus Putinų gimnazija Vilniuje pristatė komandinį darbą „Švyturys“

Daiva Baliukonytė
,
Alytaus Putinų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Alytaus Putinų gimnazijos jungtinė dvidešimties mokinių grupė iš I a, b, c ir III klasių bei technologijų mokytoja Virginija Vasiliūnienė ir fizikos mokytojas Tomas Buzaitis, dirbantys Putinų gimnazijos „FabLab“ dirbtuvėse, keliavo į Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnaziją. Čia vyko kūrėjų mugė „Maker Faire“, kurią organizavo „Meškėnų laboratorija“. Ši pažintinė, skaitmenizuotos gamybos laboratorija, keliaujanti per ugdymo įstaigas ir renginius, jau ne kartą lankėsi Putinų gimnazijoje.

 

Su mokinių grupe į Vilnių vyko ir Putinų gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė, nes ji yra „FabLab“ dirbtuvių mokykloje įkūrimo iniciatorė, taip pat gamtos mokslus kuruojanti vadovė, direktorės pavaduotoja ugdymui Virginija Kerevičienė.

Jono Basanavičiaus progimnazijoje vykusiame renginyje „Maker Faire“ dalyvavo Vilniaus licėjaus, Vilniaus jėzuitų, Adomo Mickevičiaus, Karoliniškių, Elektrėnų „Versmės“ gimnazijų bei progimnazijų komandos ir kitos, kurių mokyklose veikia „FabLab“ laboratorijos. „Maker Faire“ sujungia mokslą, technologijas, verslą, meną, amatus ir „Pasidaryk pats“ iniciatyvas.

 

„Renginyje dalyvavo tik tos Lietuvos mokyklos, kuriose veikia „FabLab“ dirbtuvės, arba tos, kurios jas kurs, Technologijų mokytojų asociacijos, „M-Lab“ ir „Vilniaus Mini Maker Faire“ komandos. Per „Maker Faire“ pamatėme skirtingų mokyklų „FabLab“ laboratorijose atsiradusius mokinių projektus, daiktus ar gaminius fotonikos, DIY (pasidaryk pats) biologijos ir kitomis temomis. Buvome skaitmenizuotos gamybos technologijų laboratorijoje (J. Basanavičiaus progimnazijos „FabLab“), aplankėme „Virtuvės mitų griovėjų“ virtuvę, kitas technologijų ir STEAM aplinkos erdves“, – pasakoja mokytoja Virginija Vasiliūnienė.

OLAB (mechanikos, elektronikos, robotikos ir kitų technologijų forumas) surengė jaunųjų išradėjų konkursą „Maker Faire“ dalyviams. Putinų gimnazijos mokinių grupė (Augustas Narkevičius, Matas Bielskas, Dominykas Būtėnas, Dominykas Soročan, Rokas Marčiulaitis) pristatė komandinį darbą „Švyturys“. Jie net ir per mokinių atostogas rinkosi į „FabLab“ ir kūrė šį projektinį darbą. Komandai vadovavo mokytoja V. Vasiliūnienė.

 

Alytiškiai laimėjo šaunių prizų, komisiją sudomino „Švyturys“, sumodeliuotas „Inkscape“ programa, išpjautas lazerine pjaustykle iš medžio faneros. Švyturyje yra įmontuotas varikliukas, kurį suka 9 voltų baterija, o LED lemputė siunčia baltus signalus.

Grįžę iš Vilniaus gimnazistai sakė, kad ir ateityje „neapleis inžinerinės veiklos ir galbūt rinksis inžinerinę specialybę“; „iš bendraminčių pasimokiau, kad viską galima sukurti, tik nereikia po pirmos nesėkmės pasiduoti“; „nėra nieko įdomiau, kaip pačiam sugalvoti ir įgyvendinti“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.