Abiturientas koncertu dėkojo savo miestui ir žmonėms

Dovilė Šileikytė
,
„Švietimo naujienų“ korespondentė

„Švietimo naujienos“ gavo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos profesijos patarėjos Sigitos Stonkienės laišką:

„Vieną kovo sekmadienį Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ šiauliečiai rinkosi į neeilinę nemokamą muzikos šventę – Juliaus Janonio gimnazijos abiturientas Pijus Kondrotas pakvietė į vokalinės muzikos koncertą „Tai gražiai mane augino“. Koncerte dalyvavo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis), operos solistai, tarptautinių konkursų laureatai profesorius Deividas Staponkus, Rasa Juzukaitytė, Edgaras Davidovičius, Kšištofas Bondarenko, grojo Šiaulių pučiamųjų orkestras.

 

Solisto klausėsi pilna didžiulė salė, gal 800 žmonių: draugai, klasės draugai, buvę ir dabartiniai mokytojai, jauni ir pagyvenę šiauliečiai, net pats J. E. vyskupas Eugenijus Bartulis. Vaikinas prisipažino, kad tokios gausios auditorijos nesitikėjo, koncertuoti buvo nuostabus, malonus jausmas ir kartu didžiulė atsakomybė. Prieš koncertą Pijus labai jaudinosi, bet išėjus į sceną jaudulys pasitraukė, pasiliko kažkur užkulisiuose. Ir, žinoma, klausytojai, aplodismentai, sveikinimai – visa tai įkvepia ir suteikia energijos, kurią norisi išspinduliuoti atgal.

Jaunojo dainininko kelias į sceną prasidėjo jau darželyje: ketverių pradėjo lankyti dainavimo mokyklą „Dagilėlis“, II gimnazijos klasėje tapo „Dainų dainelės“ konkurso laureatu, nuo 2016 m. vokalo paslapčių mokėsi pas šviesaus atminimo operos grandą Virgilijų Noreiką, vėliau – pas profesorių Deividą Staponkų.

Nesvarbu, kiek esi Dievo ar gamtos apdovanotas, kelias į profesionalią sceną nėra lengvas. Už visus savo pasiekimus jaunuolis sakė esąs nuoširdžiai dėkingas savo pirmajai dainavimo mokytojai Audronei Šetikienei, muzikos mokytojoms Adelei Pyragytei, Vitalijai Sadauskienei, Ninai Gotalskajai, Šiaulių pučiamųjų orkestro vadovui Sigitui Vaičiulioniui, maestro Remigijui Adomaičiui. „Visi jie ėmė už rankos, vedė, ruošė ir skatino, stūmė į sceną, neturėjau kito pasirinkimo. Ir nenorėjau“, – tvirtino įstabaus balso savininkas, apdovanotas Lietuvos ir jaunimo globėjo Šv. Kazimiero ordino 2018 m. nominacija: jaunajam talentui suteiktas „Angelo globėjo“ ir jaunojo Šiaulių miesto šviesuolio laureato vardas. Tais pačiais metais Pijus buvo apdovanotas Šiaulių miesto UNESCO klubo premija.

Talentingas jaunuolis šiais metais baigia gimnaziją, tolesniuose planuose – vokalo studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. O šis koncertas – nuoširdi vaikino šeimos padėka Šiauliams ir žmonėms, mokytojams, kurie jį augino ir mokė. Todėl ir buvo pasirinktas toks pavadinimas.“

 

Redakcija nutarė užduoti Pijui keletą klausimų apie jo muzikinį kelią ir studijų pasirinkimą, ateities planus.

 

Kaip atsidūrėte dainavimo mokykloje – ar ją lankyti pasiūlė tėvai, artimieji, pedagogai, ar pats jautėte norą muzikuoti?

Man iš esmės labai patiko dainuoti, muzikuoti ir tai įtraukė, nes labai smagu pasirodyti scenoje, sulaukti aplodismentų, koncertuoti įvairiose vietose.

Kada nusprendėte, kad muzika jums daugiau nei laisvalaikis ir kad stosite į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją?

Kad muzika mano kelias, supratau iš to, jog man tikrai gerai sekėsi dainuoti, sulaukdavau pagyrimų, daugelis sakė, kad mano ateitis yra scenoje. Kažkaip natūraliai supratau, kad turiu toliau to mokytis.

Ar jums buvo lengva apsispręsti?

Apsispręsti tikrai buvo lengva, nes giliai širdyje žinojau, kad muzika, dainavimas yra mano kelias. Žinoma, buvo dvejonių, bet jos buvo tiesiog paauglystės maištavimo padarinys.

Ką patartumėte bendraamžiams, kurie dar nežino, ką nori studijuoti ir kuo būti ateityje?

Nežinantiems, kuo nori būti ateityje, patarčiau tiesiog klausyti savo širdies balso ir nebijoti svajoti.

Kokie jūsų tikslai, svajonės po studijų?

Mano svajonė – po studijų pradėti profesionalaus operos solisto karjerą ir toliau tobulintis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.