Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius

Ko Šiaurės ir Baltijos šalys gali išmokti vienos iš kitų bendrojo lavinimo srityje?

Vienas iš gegužės pradžioje vykusios Šiaurės ir Baltijos šalių švietimo konferencijos „NordEd“ renginių – diskusija apie tai, ko mūsų regiono šalys gali pasimokyti vienos iš kitų švietime, kuriose srityse turėtume…

Juliaus Janonio gimnazijos mokytojai vedė atviras pamokas miesto gimnazijų pedagogams

Mokyklų veiklos kokybės išoriniu vertinimu pripažinta, kad Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, kaip ugdymo įstaiga, turinti stiprią geros mokyklos požymių raišką. Tai įgalino gimnaziją dalyvauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis bendrai…

Nuo ateinančių mokslo metų – hibridinės klasės ir Geros savijautos programa mokyklose

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai iš Vyriausybės rezervo skirta 9,8 mln. eurų Geros savijautos programai ir hibridinėms klasėms mokyklose įdiegti. „Natūralu, kad mokymosi spragos ir ilgo karantino padariniai emocinei sveikatai,…

Švietimo inovacijų plėtra Lietuvoje rūpinsis nauja Seimo grupė

Seime darbą pradėjo naujai sukurta laikinoji Švietimo inovacijų grupė. Jos tikslas – užtikrinti spartesnę švietimo technologijų ir inovacijų plėtrą.   Grupės iniciatorius ir pirmininkas – Seimo pirmininko pavaduotojas, Laisvės frakcijos…

Kviečiame dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Kad skaityti galėtų visi: biblioteka, kuri vienija“!

Laikas kurti tobulą garsinių knygų biblioteką!   Minėdama 55 metų sukaktį, augdama ir stiprėdama, Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) kviečia visus savo skaitytojus bei profesionalus – socialinius darbuotojus, pedagogus, nevyriausybinių organizacijų…

Viktorina „Muzikinis klausimėlis“ aplankė Vilniaus miesto darželius

Atskubėjus gegužės mėnesiui Vilniaus lopšelis-darželis „Jovarėlis“ pakvietė Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigas į muzikinę viktoriną „Muzikinis klausimėlis“. Šiuo sumanymu siekėme plėsti vaikų muzikinį akiratį, skatinti muzikinę draugystę bendraujant ir bendradarbiaujant su…

Šeimos dieną pasitinkant: JAV ir Lietuvos mokiniai susitiko Suvalkijoje

Artėjant Tarptautinei šeimos dienai Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos mokiniai antrą kartą atvėrė virtualios STEAM klasės duris. Tiek sutiktą užsienietį, tiek tautietį, gyvenantį svetur, vis dar stebina, kad Lietuva tokia…

Lietuvos mokytojai: vieni vyriausių, tačiau atviri pokyčiams ir naujovėms

Kaip atskleidė tarptautinio mokytojų ir mokyklų vadovų tyrimo rezultatai, Lietuvos mokytojai vertina savo profesiją ir pasirinktu darbu yra patenkinti. Tačiau jauni mokytojai sudaro tik 3 proc., tai yra tris kartus…

Tarptautinė konferencija „EKO idėjos Lietuvai 2021“

Gamtos draugus, ekologinio ugdymo sekėjus, tuos, kuriems rūpi Žemės ir jos žaliojo rūbo ateitis, gegužės 6 d. subūrė tradicinis renginys „EKO idėjos Lietuvai 2021“, organizuotas Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos ir…

Konferencijai „Paminklas kalbai ir knygai“ pasibaigus…

Gegužės 7 d. Marijampolės Sūduvos gimnazijoje vyko tarptautinė interaktyvi konferencija „Paminklas kalbai ir knygai“. Konferencijos tema pasirinkta neatsitiktinai. Juk nuo 1864 m. iki 1904 m. gegužės 7 dienos Lietuvoje buvo…

Sveikatos specialistai apie miego reikšmę vaikui

Vaiko augimui ir vystymuisi miegas – labai svarbus. Jis susijęs su biologiniais ritmais ir turi individualių požymių: vieni žmonės mėgsta anksti keltis ir nuo pat ankstyvo ryto būna darbingi, kitiems…

Šimtamečiai laiškai – neįkainojamas istorinės atminties palikimas

Palengva užmarštin nueina popierinių laiškų rašymo tradicija, palikusi nemarų istorijos paveldą – garsių Lietuvos asmenybių prieš šimtmetį rašytus laiškus. Šie metai paskelbti Archyvų metais, tad kalbėti apie tai – pats…

Iššūkis ankstyvajam ugdymui: ar esame pasirengę?

Panevėžio r. Smilgių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius ir jo ugdytiniai džiaugiasi galėdami prisijungti prie Panevėžio rajono švietimo centro, kuris kartu su partneriais iš Ispanijos, Italijos ir Turkijos įgyvendina „Erasmus+“ KA2…

Smulkiųjų gyvūnų laboratorija

Marijampolės „Žiburėlio“ mokykla-daugiafunkcis centras kartu su projekto partneriais – Marijampolės vaikų lopšeliu-darželiu „Rūta“, Marijampolės sav. Patašinės universaliu daugiafunkciu centru, Marijampolės vaikų lopšeliu-darželiu „Nykštukas“, Marijampolės Mokolų mokykla-darželiu ir VšĮ „Lauko darželiu“…

Prof. Benedikto Šetkaus knyga „Lietuviai svetimųjų karuose: bendražygiai ir priešai. Amžininkų liudijimai“

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija gegužės 10 d. sukvietė istorijos mokytojus į nuotolinį metodinį renginį – knygos „Lietuviai svetimųjų karuose: bendražygiai ir priešai. Amžininkų liudijimai“…

„Šok, šok, nesustok!“ – kviečia Vilniaus lopšelis-darželis „Delfinukas“

Balandžio 29 d. lopšelio-darželio „Delfinukas“ bendruomenė paminėjo Tarptautinę šokio dieną. Ryte tėvelius pakvietė su vaikais sušokti atsisveikinimo šokį, kuris sukėlė daug džiaugsmo, juoko ir parodė, kad atsisveikinimo ritualas palengvina rytinį…

Kaip lavinti vaiko kalbinius įgūdžius ir sudominti vaiką knyga?

Moksliniai tyrimai įrodė, kad ankstyvas skaitymas mažiems vaikams skatina smegenų žievės brandą, vaiko kalbinį, socialinį ir emocinį vystymąsi ir daro teigiamą įtaką vėlesniems jo mokymosi gebėjimams. Stebėjimai rodo, kad vaikai,…

Nuotolinio mokymosi… privalumai

Praėjusią lietuvių kalbos pamoką ketvirtokai kūrė savo pasakas, kuriomis, be abejo, norisi pasidžiaugti ir pasidalinti su klasės draugais. Kaip manote – 26 mokiniai, 26 pasakos – ar užteks pamokos laiko…

Memai – ir pamokose: primena apie kibernetinio saugumo pagrindus

Memas – komiškas kultūrinės informacijos vienetas (paprastai nuotrauka ar piešinys su tekstu), sparčiai plintantis ir platinamas internete. Ši priemonė Vilniaus technologijų mokymo centro modulio „Saugus elgesys ekstremaliose situacijose“ mokytojos Tomos…

Europos dienos paminėjimas Alytaus „Volungės“ progimnazijoje

Gegužės 9-ąją yra švenčiama Europos diena – taikos ir vienybės Europoje šventė. Įprastai šią dieną Europos piliečiai mini klausydamiesi koncertų, dalyvaudami įvairiuose renginiuose ar diskusijose. Covid-19 pandemija nusistovėjusią tvarką pakoregavo…

Moksleiviai vėl galės pasitikrinti teisės žinias: prasideda registracija į šeštąją nacionalinę teisės žinių olimpiadą

Gegužės 5 dieną prasideda Lietuvos moksleivių registracija į šeštąją Nacionalinę teisės žinių olimpiadą. Šiais metais olimpiados organizatoriai – Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija olimpiadą…

Ugdymas – ne vien faktai ir datos: kokios kompetencijos reikalingos šiuolaikiniam mokiniui?

Mokykla dar dažnai suvokiama kaip vieta, kurioje mokiniai paprasčiausiai pasisemia tam tikrų dalykų žinių, o atėjus laikui jų lygį pasitikrina egzaminuose. Visgi švietimo ekspertai sutaria, kad mokyklos vaidmuo privalo būti…

Paskaita tėvams „Pasirūpinsime vaiko emocine išmintimi – pasirūpinsime savim“

Gegužės 5 d. vyko „Aktyvių tėvų akademijos“ nemokamų paskaitų ciklo tėvams paskaita „Pasirūpinsime vaiko emocine išmintimi – pasirūpinsime savim“. Paskaitą vedė garsus vaikų ir paauglių psichiatras, LR Seimo narys Linas…

Susitikimas su vaikiškų knygelių autore Viktorija Guseinova

Gegužės 13 d. (ketvirtadienį) 16 val. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia į virtualų susitikimą – pokalbį su vaikiškų knygelių autore Viktorija Guseinova apie kelią nuo ketureilio juodraštyje iki kūrinio…

Aš – europietis

Gegužės 9-ąją minima Europos diena – tai tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Panevėžio lopšelis-darželis „Vaikystė“ vykdė šiai dienai paminėti skirtą projektą „Aš – europietis” Jo tikslas buvo susipažinti…

Metodinis renginys „Fizinio ugdymo turinio aktualijos“

Gegužės 6 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno miesto fizinio ugdymo mokytojų metodinis būrelis organizavo fizinio ugdymo mokytojų metodinį renginį – diskusiją „Fizinio ugdymo turinio aktualijos“. Metodiniame renginyje dalyvavo…

Ikimokyklinio amžiaus vaikų istorinio raštingumo ugdymo(si) būdai

Istorijos mokymasis tyrinėjant ir plečiant savo žinojimą yra istorinių žinių tyrimo ir kūrimo procesas, kurio metu žinių, supratimo ir gebėjimų turėjimas laipsniškai pereina į konceptualų istorijos kaip mokslo disciplinos supratimą…

Mįslių popietė „Menu mįslę keturgyslę“

Valstybinė lietuvių kalbos komisija vasario–gegužės mėnesiais kvietė organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginius. Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių sklaidos…

Apie švietimo kokybę, arba kodėl reikėtų palikti jungtines klases

Nuo 2022 m. rugsėjo pirmosios ketinama neleisti formuoti jungtinių 5–8 klasių. Ką tai reiškia mažai kaimo mokyklai (skyriui)? Virsmą pradine. Taip pat planuojama panaikinti galimybę jungti po tris ar keturias…

Konferencija „Tirk. Atrask. Apibendrink. Dalinkis.“

Pavasarėjančią balandžio 28 d. Kauno Simono Daukanto progimnazijoje įvyko 5–8 klasių mokinių integruotų gamtos mokslų bei kitų dalykų projektinių darbų konferencija „Tirk. Atrask. Apibendrink. Dalinkis.“. Ši tradicija mokykloje tęsiasi jau…

 
 
 
To change your subscription, click here.