Viktorina „Muzikinis klausimėlis“ aplankė Vilniaus miesto darželius

Eglė Povilaitienė
,
Vilniaus l.-d. „Jovarėlis“ muzikos mokytoja
Aleksandra Remeikienė
,
direktorė

Atskubėjus gegužės mėnesiui Vilniaus lopšelis-darželis „Jovarėlis“ pakvietė Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigas į muzikinę viktoriną „Muzikinis klausimėlis“. Šiuo sumanymu siekėme plėsti vaikų muzikinį akiratį, skatinti muzikinę draugystę bendraujant ir bendradarbiaujant su kitomis ikimokyklinio ugdymo įstaigomis. Po muzikos klausimų labirintus keliavo Vilniaus lopšelių-darželių „Justinukas“, „Bitutė“, „Pušaitė“, „Giraitė“, „Žolynas“, „Gandriukas“, „Žilvinėlis“, „Gluosnis“, „Skroblinukas“, „Coliukė“, „Boružėlė“, „Strazdelis“, „Krivūlė“, „Jovarėlis“ vaikai. Muzikinei viktorinai vaikams pasiruošti padėjo nuostabūs ir kūrybingi meninio ugdymo (muzikos) mokytojai bei mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas. Viktorina vyko nuotoliniu būdu, vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“. Kiekviena komanda, pasipuošusi įvairiais muzikinio rašto ženklais bei muzikos instrumentais, padėjo viktorinos vedančiajam Žmogučiui Muzikučiui kurti smagią renginio nuotaiką. Žmogutis Muzikutis surengė keturis viktorinos turus, kuriuose vaikams pateikė po 20 muzikinių klausimų iš muzikos rašto ir muzikos suvokimo sričių. Dalyvaudami viktorinoje vaikai tobulino komandinio darbo, sutelktumo įgūdžius, o komisijos nariams puikiai įvertinus atsakymus, išgyveno daug džiugių emocijų.

 

Nuotolinio ugdymo organizavimo patirtis, įvaldant informacines kompiuterines technologijas pastaraisiais mokslo metais, mums atvėrė galimybes tęsti kūrybingą bendradarbiavimą ne tik su kitomis ikimokyklinio ugdymo įstaigomis, bet ir su socialiniais partneriais. Žmogutis Muzikutis dar vieną, penktąjį viktorinos „Muzikinis klausimėlis“ turą surengė Fabijoniškių socialinių paslaugų namų senoliams, taip pradžiugindamas ne tik juos, bet ir įstaigos darbuotojus.

 

Žmogutis Muzikutis iš Vilniaus lopšelio-darželio „Jovarėlis“ viliasi, kad kitais metais viktorinoje „Muzikinis klausimėlis“ galės dalyvauti vaikučiai ne tik iš Vilniaus, bet ir iš visos Lietuvos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.