Tarptautinė konferencija „EKO idėjos Lietuvai 2021“

Inga Žebrauskaitė
,
Prezidento Valdo Adamkaus g-jos direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Ilona Teresienė
,
Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė

Gamtos draugus, ekologinio ugdymo sekėjus, tuos, kuriems rūpi Žemės ir jos žaliojo rūbo ateitis, gegužės 6 d. subūrė tradicinis renginys „EKO idėjos Lietuvai 2021“, organizuotas Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centro. Nors dėl karantino šiais metais Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos koridoriuose nešurmuliavo eko mugės dalyviai ir neveikė eko dirbtuvės, konferencija  persikėlė į internetinę erdvę ir sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo.

 

Renginys vyko tarptautiniu mastu. Pranešimus skaitė ne tik Lietuvos EKO mokyklų tinko įstaigos, bet ir švietimo partneriai iš Rumunijos, Turkijos, Suomijos. Mokytojai Jugar Gabriela Mirela, Çağla Özonur bei Umut Uysaler iš Turkijos bei Rumunijos pasidalijo įžvalgomis apie ekologinio ugdymo veiklų organizavimą savo šalių mokyklose.

 

Gülümser Özpinar iš Turkijos akcentavo tvarumo svarbą šiandieninėje visuomenėje bei pristatė, kokias švietimo veiklas organizuoja „EKO namas“. Maire Turunen (Suomija) supažindino su tarptautinio tinko ENO (Evnironment online) veiklomis, į kurį šiuo metu įsitraukę apie 60 šalių iš viso pasaulio. Kaip teigia patys tinklo koordinatoriai suomiai, nors dalyvių yra daug, visus vienija vienas tikslas – atsodinti Žemės žaliąjį rūbą. Lietuvos EKO mokyklų tinklo įstaigos buvo paragintos jungtis prie ENO veiklų Lietuvoje, kurių koordinatorė bus Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija. Numatoma organizuoti medžių sodinimo, orų stebėjimo savaites, tvaraus meno konkursus.

 

Gerąja patirtimi, kaip organizuoti turiningas patirtines veiklas, ugdyti atsakingą už save ir supančią aplinką asmenybę, mažinti vartotojiškumo kultūrą dalijosi net dešimt Lietuvos ugdymo įstaigų. Džiugu, kad konferencija kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių, kurie neabejingi aplinkosauginėms idėjoms ir savo veikla prisideda prie gražios, saugios ir tvarios aplinkos kūrimo. Nuoširdžiai dėkojame Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos direktorei Ritai Mikalauskienei ir visai bendruomenei už didelį darbą, organizuojant konferenciją, visiems konferencijos pranešėjams ir dalyviams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.