Europos dienos paminėjimas Alytaus „Volungės“ progimnazijoje

Giedrė Mažeikienė
,
anglų kalbos vyresn. mokytoja, projekto koordinatorė

Gegužės 9-ąją yra švenčiama Europos diena – taikos ir vienybės Europoje šventė. Įprastai šią dieną Europos piliečiai mini klausydamiesi koncertų, dalyvaudami įvairiuose renginiuose ar diskusijose. Covid-19 pandemija nusistovėjusią tvarką pakoregavo ir dauguma veiklų Europoje persikėlė į virtualią erdvę.

 

Alytaus „Volungės“ progimnazijos 5–8 klasių mokiniai Europos dieną taip pat paminėjo virtualiai, dalyvavo nuotoliniame „Erasmus+“ programos projekto „YEAH! Youth Enjoy to be Active and Healthy“ susitikime. Virtualiame renginyje susitiko mokiniai iš projekto partnerių šalių: Italijos, Ispanijos, Danijos, Slovėnijos. Veiklos tikslas – plėsti mokinių žinias apie Europos Sąjungos šalių simbolius, kultūrinius aspektus, skatinti bendro Europos paveldo ir įvairovės pažinimą. Ruošdamiesi susitikimui mokiniai domėjosi šalių himnais, vėliavų istorijomis, herbais ir kitais kiekvienai projekto partnerių šaliai svarbiais simboliais bei ruošė pristatymus.

 

Renginys buvo įdomus bei naudingas visiems: ir mokiniams, ir mokytojams. Susitikimo  rezultatas pranoko lūkesčius: įgyta naujų žinių, patobulinti anglų kalbos įgūdžiai, kultūrinė ir viešo kalbėjimo kompetencijos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.