Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Kaip spręsime menų ir technologijų ugdymo pasiekimų vertinimo problemas ir iššūkius?

Siekiant tobulinti pradinį ir pagrindinį ugdymą labai svarbu užtikrinti deramą dėmesį visoms ugdymo turinio sritims ir siekti ugdymo kokybės neskirstant mokomųjų dalykų į svarbesnius ir mažiau svarbius. Ne paslaptis, kad…

Planuojant biudžetą – dėmesys mokytojų atlyginimams

Planuojant kitų metų biudžetą numatyta daugiau lėšų pedagogams. Nuo 2020 m. sausio 1 d. visiems mokytojams atlyginimai bus skaičiuojami pagal maksimalius pareiginės algos koeficientus, tam numatyta papildomai skirti 2,4 mln.…

Per bendradarbiavimą – į mokymosi sėkmę

I dalis   Pirmoji šios projekto „Lyderių laikas 3“ veiklų Pietų Lietuvos savivaldybėse apžvalgos dalis skirta lakoniškai pažinčiai su 4 savivaldybių pokyčio projektais. Lakoniškai todėl, kad siekiame tik švystelėti intrigą,…

Nuo naujų mokslo metų – papildomos priemonės mokinių pasiekimams gerinti

Svarbiausi švietimo tikslai ateinančiais mokslo metais išlieka tokie patys: mažinti atotrūkį tarp mokinių pasiekimų, gerinti mokytojų darbo sąlygas ir užtikrinti kokybišką ugdymą kiekvienam mokiniui. Apie tai vakar kalbėta Kėdainiuose vykusioje…

Vasaros akademija

Šiaulių menų mokykla, vykdydama vasaros užimtumo programą „Vasaros akademija „Kūrybiškumo sėkmė 4“, suteikė galimybę vaikams aštuonias dienas kurti, muzikuoti, sportuoti, pramogauti, keliauti, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose. Programa buvo vykdoma dviem etapais,…

Mokslo metai: ar žengti toliau pasirinktu keliu?

Šįmet Lietuvoje birželis buvo karštas visomis prasmėmis: orų prognozės fiksavo rekordus, o mokyklose įsisiūbavo prieštaringos nuomonės dėl jau antrus metus pailgintų mokslo metų. Būtent dėl netylančių diskusijų, juntamo pasipriešinimo, keliamų…

Etatinis darbo užmokestis – daugiau stabilumo ir saugumo…

Nors apie pedagogų etatinį darbo užmokestį, jo planavimą kalbama antrus metus, bet su juo susijusių iššūkių vis dar esama. Su kokiomis problemomis susiduriama ir į ką derėtų atkreipti dėmesį mokyklų…

IT profesinis mokymas Vokietijoje: ko pa(si)mokyti gali lietuviai?

Vilniaus technologijų mokymo centras pirmasis Lietuvoje pradėjo įgyvendinti profesinį aukštos kvalifikacijos IT specialistų mokymą: 2014 m. suformavo pirmąją Java programuotojų grupę, 2016 m. pradėjo vykdyti programinės įrangos testuotojo mokymo programą,…

Projektas „PLATON“ – STEAM ugdymui

Mokytojai iš Suomijos, Ispanijos, Portugalijos, Italijos ir Lietuvos liepos 7–12 d. dalyvavome projekto „PLATON“ vasaros mokykloje, kuri vyko Maratono mieste, Graikijoje. Projektas „PLATON“ siūlo atviras ir novatoriškas tarpdalykinio, tyrinėjimu grįsto…

Muzikinė atlikimo ir ugdymo kultūra

Pasaulio muzikinė kultūra iš esmės remiasi trimis banginiais: muzikos kūryba, atlikimu ir jos suvokimu. Šiame straipsnyje apžvelgsiu ir labiau panagrinėsiu antrąją ir trečiąją grandį – atlikimą ir klausymąsi. Tai labiausiai…

Išeitis tėvams – ribas plečiantis visos dienos mokyklos modelis

Dažniems tėvams, turintiems mokyklinio amžiaus vaikų, tenka susidurti su problema – kur palikti viduryje dienos pamokas baigiančius pradinukus ar priešmokyklinio amžiaus vaikus. Galbūt šį galvos skausmą tėvams gali padėti išspręsti…

Šiaulių Dainų progimnazijos stovyklautojų kelionė „Saulės miesto taku“

Rugpjūčio 19–23 d. Šiaulių Dainų progimnazijoje buvo organizuota pažintinė kūrybinė stovykla „Saulės miesto taku“ 1–4 klasių mokiniams. Vasaros poilsio programos vienas iš siekių – vaikų laiką organizuoti taip, kad jis…

 
 
 
To change your subscription, click here.