Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Kaip užtikrinti kokybišką grįžtamąjį ryšį mokant nuotoliniu būdu?

Prieš savaitę surengta antroji mokyklų direktorių pavaduotojų vaizdo konferencija apie nuotolinį mokymą(si), šįkart skirta aptarti grįžtamąjį ryšį. Renginį moderavusi dr. Loreta Žadeikaitė, ministerijos vyriausioji patarėja, pasakojo, kad Švietimo, mokslo ir…

Karantino laikotarpiu ministerija surengė per 50 nuotolinių konsultacijų

Nuo kovo vidurio iki balandžio pabaigos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Nacionalinė švietimo agentūra surengė daugiau nei 50 vaizdo konferencijų, nuotolinių konsultacijų, aprėpdama labai įvairių sričių auditorijas: mokyklų, savivaldybių,…

Įsitraukimo į nuotolinio ugdymo procesą fiksavimas Šiaulių Salduvės progimnazijoje

Kovo pabaigoje prasidėjęs nuotolinio ugdymo procesas atnešė ne tik iššūkių, bet ir pavojų, kad virtualiame ugdymo procese galime pasimesti patys ir „pamesti“ vaikus, kuriems kyla sunkumų mokantis neįprastu būdu, netikėtai…

Svarbiausi darbai bendrajame ugdyme ir ateity praversiančios nuotolinio mokymo pamokos

Vos mėnuo – tiek trunka nuotolinis mokymas. Per tokį trumpą laikotarpį švietimo bendruomenė padarė didelį šuolį, visi kartu gerokai ūgtelėjome. Žinoma, patyrėme ir iššūkių. Tai natūralu, nes pastaruoju metu daug…

Pritarta Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos vystymo perspektyvai ir finansavimo 2020–2024 m. gairėms

Šiandien vykusiame Vyriausybės pasitarime Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymu pritarta Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos (VU ŠA) vystymo studijų, mokslo ir meno srityse perspektyvai ir finansavimo 2020–2024 m. gairėms. VU…

Nacionalinio vėžio instituto savininkės bus dvi ministerijos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija Vyriausybei pateikė projektą, kuriame siūloma, kad Nacionalinio vėžio instituto savininko teises ir pareigas įgyvendintų dvi ministerijos – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Sveikatos apsaugos…

Memai (mimai) ir pamoka

Vienas iš šiuolaikinio mokymosi „arkliukų“ – patirtinis ugdymasis. Toks mokymasis, siejant šių laikų aktualijas ir tam tikrų kompetencijų puoselėjimą – labai svarbus ugdymo uždavinys. Apie tai, ką patiria, kokių jausmų…

Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla bus prijungta prie Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos

Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokyklą prijungti prie Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos.   Po reorganizavimo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje,…

Būsimieji paramedikai Karštojoje linijoje 1808

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras vienintelis Lietuvoje rengia paramedikus, be jų darbo šiandien sunkiai įsivaizduojama greitosios medicinos pagalbos stočių kasdienybė. Šių žmonių darbo reikšmė ir pasiaukojimas viešai pamatomas tada, kai…

Dėmesys silpniausiems – visuomenės brandumo požymis

„Tai, kaip rūpinamės silpniausiais visuomenės nariais <…>, rodo, kiek esame brandūs ir psichologiškai sveiki“, – sako psichologė Regna Morkūnienė. Viena visuomenės ląstelių – mokykla, kurioje tarsi veidrodyje atsispindi daugelis socialinio…

Džiugina mokinių išprovokuotos diskusijos apie perskaitytas knygas

Siekdamas sudominti paauglius vertingų knygų skaitymu, Kupiškio r. Alizavos pagrindinės ir Kupiškio r. bendrojo ugdymo mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio kolektyvas, šių metų sausio mėnesį paskelbė tarpmokyklinio skaitytojų protų mūšio nuostatus.…

Emocinės sveikatos stiprinimo metai Marijampolės lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“

Kiekvieną dieną mus lydi įvairios emocijos. Nors kartais ir nepastebime kaip mažos smulkmenos išmuša mus iš vėžių ar, atvirkščiai, pagerina nuotaiką. Visos emocijos daro didelę įtaką vaiko gyvenimui, gali lemti…

Nuotolinis ugdymas(is) Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žibutė“

Susidarius ekstremaliai situacijai, nuo kovo 16 d. ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymas(is) vyksta namuose, pedagogai jį organizuoja nuotoliniu būdu. Įvertinus situaciją, tėvų, pedagogų galimybes, įstaigoje turimus skaitmeninius išteklius, naudojamasi…

Nuotolinis ugdymas atvėrė duris naujovėms

Karantinas ir nuotolinis ugdymas – daug iššūkių ir pastangų iš mūsų, ikimokyklinio ugdymo mokytojų, pareikalavęs metas. Tačiau nesutrikome, rankų nenuleidome, ir tuos iššūkius pasitikome. Be abejo, pradžioje stebėjome kas vyksta,…

Kaip mes auginame nuotolinį mokymą(si)

Šis laikotarpis privertė visą Lietuvą susikurti naują kasdienybę. Ypač tą pajuto ugdymo įstaigos, neturėjusios patirties ugdyti mokinius nuotoliniu būdu. Naujų sprendimų ieškojimas (ir radimas!) buvo iššūkis, kurį reikėjo įveikti. Reikėjo…

Vaikų joga karantino metu

Praėjus ne vienai nuotolinio ugdymo savaitei ir visai lopšelio-darželio bendruomenei apsipratus su naujuoju ugdymo(si) būdu, norime pasidalyti gerosios patirties pavyzdžiu, galinčiu atkeliauti į kiekvienos šeimos namus, kuriuose ugdomas ikimokyklinukas ar…

Nuo šiol mokykloms pradėti naudoti „Patyčių dėžutę“ bus žymiai paprasčiau

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos mokyklų bendruomenės pradėjo naują kovos prieš patyčias etapą – mokykloms pristatyta elektroninė platforma „Patyčių dėžutė“. Įsibėgėjus nuotoliniam mokymui ši platforma tampa viena svarbiausių priemonių mokykloms, siekiančioms…

Namuose užsidariusius vaikus pasikalbėti kviečia „Virtualus draugas“

Užsitęsęs karantinas smarkiai apribojo vaikų ir jaunuolių laisvę – sumažino įprastas judėjimo erdves, pamėgtų veiklų bei pašnekovų skaičių. Pastarieji pokyčiai daro įtaką ir emocinei savijautai. Siekdami padėti lengviau išgyventi bendravimo ir veiklų…

Pozityvus nusiteikimas: ar galima to išmokti vaikystėje?

Nuolatiniai pokyčiai, skubėjimas, paviršutiniškumas, nerimas – šie žodžiai nusako tai, kaip daugelis žmonių jaučiasi šiandien. Ši ramybės ir tikrumo stokojanti būsena daugeliui kelia susierzinimą. Kaip išlikti pozityviam tokioje audringoje aplinkoje?…

Nuotolinis ugdymas – išbandymas ir nauji iššūkiai

Šis laikotarpis kiekvienam iš mūsų – nauja patirtis ir išėjimas iš komforto zonos. Tai nauji iššūkiai, naujos pamokos, kurias turėjome išmokti galvodami ne tik apie save, bet ir apie kitus.…

Lietuvos švietimo pagalbos asociacija plečia savo veiklą

Septintus veiklos metus skaičiuojanti Lietuvos švietimo pagalbos asociacija plečia savo veiklą – į asociaciją kviečia jungtis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojus, Lietuvos darželių ir daugiafunkcių centrų švietimo pagalbos specialistus, profesinių…

Nuotolis priešmokyklinukų ugdymui – ne kliūtis

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės jau ketvirtą savaitę mokosi nuotoliniu būdu. Prasidėjus karantinui ir užvėrus mokyklos duris, mums, priešmokyklinio ugdymo mokytojoms, kaip ir daugeliui šalies mokytojų, kilo vidinė sumaištis,…

Besimokantieji džiaugiasi nuotoliniu mokymu, tačiau ilgisi „gyvo“ bendravimo

Vilniaus technologijų mokymo centro skyriuose surengta mokinių apklausa, aiškinantis, kaip mokiniai vertina nuotolinį mokymą ir kurias sritis reikėtų patobulinti, organizuojant mokymo procesą ir siekiant aukščiausių rezultatų. Nors kiekviename ugdymo padalinyje…

Mokytoja pataria, kaip ugdyti vaikų verslumą jau nuo šešerių metų

„Šešiamečiai dar nekuria savo įmonių ir joms nevadovauja, tačiau jau šiame amžiuje formuojasi vaikų vertybinės nuostatos, tam tikri mąstymo modeliai, kurie vėliau padės jiems būti versliems.“ sako Justina Pečiulaitė, Erudito…

Kaip suvaldyti mokymosi krūvius?

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Nacionalinės švietimo agentūros Mokyklų veiklos įsivertinimo ir tobulinimo skyriumi surengė nuotolinę vaizdo konferenciją tema: „Kaip suvaldyti mokymosi krūvius“. Vaizdo konferencijos tikslas – pasidalyti…

Ko išmokome per nuotolines pamokas?

Karantinas kiekvienam pažėrė iššūkių įvairiose gyvenimo srityse, ir vienas iš karščiausiai visuomenės diskutuojamų – susijęs su švietimu bei nuotoliniu mokymusi. Pastarasis eksperimentas prilygsta kelionei laike: pirmiausia – patiems edukatoriams, o…

Mažeikių lopšelio-darželio „Saulutė“ praktika: nuotolinio ugdymo galimybės priešmokykliniame amžiuje

Pirmomis dienomis, paskelbus šalyje karantiną, visiems ugdymo proceso dalyviams, mokytojams, tėvams ir vaikams, pasėjo nemažai nerimo. Nuotolinis mokymas – tai visiškai nauja ugdymo priemonė, o laiko, susidraugauti su ja, turėjome…

Mokyklos, vykdančios priešmokyklinį ir pradinį ugdymą, kviečiamos dalyvauti projekte finansiniam raštingumui stiprinti

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ skelbia mokyklų atranką ir kviečia dalyvauti bandomajame projekte finansiniam raštingumui stiprinti. Pretenduoti iki gegužės 25 d. gali mokyklos, vykdančios priešmokyklinio…

 
 
 
To change your subscription, click here.