Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Pilietiškumo iš vadovėlių neišmokstama!

„Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę.“ (Adolfo Suárez)   Prieš daugiau nei 100…

Rengiami pokyčiai mokyklų vadovams: greitesnė atranka, mažesnė administracinė našta, daugiau pagalbos

Norintieji tapti mokyklų vadovais dar prieš konkursą galės įsivertinti savo gebėjimus – tokia galimybė numatyta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyva parengtame švietimo įstaigų vadovų skyrimo atnaujinimo plane. Jame numatytos…

Studijos Lietuvoje: viskas, ką reikia žinoti

Parodoje „Studijos 2020“ Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rengtoje diskusijoje abiturientams „Studijos Lietuvoje: viskas, ką reikia žinoti“ salė buvo visiškai užpildyta, nepaisant to, kad renginys buvo transliuojamas ir ŠMSM „Facebook“…

Apdovanotas „Metų švietėjas 2019“

Minėdamas 25-erių metų veiklos jubiliejų, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras tęsia „Metų švietėjo“ apdovanojimo tradiciją. Kasmet vykstančios ceremonijos metu pagerbiami su Centru bendradarbiavę aktyvūs ir talentingi miesto pedagogai. Vertinant praktikų švietėjišką,…

Lietuvoje trečią kartą vyks Nacionalinis ekonomikos egzaminas 

Egzamino šūkis: „Už kiekvieno skaičiaus – žmogus!“   Trečią kartą organizuojamas Nacionalinis ekonomikos egzaminas šiemet vyks kovo 25 d. Kiekvienas lietuvis savo ekonomikos žinias galės pasitikrinti jam patogiu metu nuo…

KTU docentų žinia vaikams ir tėvams: neapykanta matematikai – ne įgimta, o suformuota

Periodiškai skelbiami tarptautinių tyrimų rezultatai nedžiugina – pagal matematinius gebėjimus Lietuvos moksleiviai vargiai siekia vidurkį, o mūsų valstybė užima 32–37 poziciją iš 79 tyrime dalyvaujančių šalių. Įpusėjus metams, diskusijas paaštrina…

Sveikatingumas ir asmens gerovė – sritis, kurią privaloma ugdyti(s) šiuolaikiniams vaikams

Dauguma mūsų skubame ir lekiame per gyvenimą. Pasitaiko pervargimo, perdegimo momentų, prastėja savijauta ar puola įvairios ligos. Matydami pavargusius tėvus ar mokytojus, vaikai suvokia tai, kaip normalią savijautą. Nors sveikatingumas…

Pirmieji žingsniai profesijos pasaulyje

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos 2-osios priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai su manim, mokytoja Erika Steponaitiene, bendradarbiaudami su Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinės grupės bei su Šiaulių lopšelio-darželio „Klevelis“ priešmokyklinės ugdymo…

Mokymai mokytojams

„Mąstyk globaliai – veik lokaliai“ – toks Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos mokytojų komandos šūkis, sugrįžus iš mokymų Latvijoje pagal „Erasmus+“ KA2 projektą „Sveika ir saugi ugdymosi aplinka mokykloje“. Penkios mokyklos…

Prasideda kandidatūrų teikimas Metų mokytojo premijai gauti

Iki balandžio 15 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia teikti kandidatūras Metų mokytojo premijai gauti. Švietimo, mokslo ir sporto ministrui Algirdui Monkevičiui atnaujinus Metų mokytojo premijos skyrimo nuostatus, nuo…

Didinama Lietuvos valstybės parama Baltarusijos, Lenkijos ir Kaliningrado srityje dirbantiems lituanistinio švietimo mokytojams

Vyriausybei pritarus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patikslintam „Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo tvarkos aprašo“ pakeitimui, pusantro karto didinamos išmokos lituanistinio švietimo mokytojams, dirbantiems…

Tautosakos ekranizacijos konkursas „Animuoju lietuvišką pasaką-2020“

Kauno tautinės kultūros centras kviečia 5–12 klasių mokinius ir jų grupes iš Lietuvos ugdymo įstaigų, klubų ar kolektyvų registruotis į respublikinį tautosakos ekranizacijos konkursą „Animuoju lietuvišką pasaką“. Konkurso tikslas –…

Intensyvus kalbų mokymasis – tai galia, jungianti pasaulį ir žmones

Vasario 3–7 d. Šiaulių Lieporių gimnazijoje vyko „Erasmus+“ projekto „Key Competences for a Lifelong Learning – keco-4-all“ mokinių grupių mobilumas. Partnerių šalių projekto dalyviai iš Čekijos Respublikos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos…

Konferencija „Aplinkosauginių minčių lietus“

Vilniaus lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ vyko konferencija „Aplinkosauginių minčių lietus“. Tai buvo baigiamoji, nuo 2019 m. liepos mėnesio vykusio projekto „Tapu tapu aš einu ekologiniu taku“, dalis. Darželio bendruomenė intensyviai vykdė numatytus projekto…

Viešojo kalbėjimo konkursas Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje

Gebėjimas sklandžiai kalbėti viešoje aplinkoje – renginiuose, laikant egzaminą, kalbantis su galimu darbdaviu, dalyvaujant pristatymuose ar derybose – svarbus kiekvienam žmogui. Kadangi ugdymas mokykloje turi labai didelės įtakos žmogaus gebėjimui…

Edukacija „Roboteka“

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ svetingai sutiko Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) 1–3 klasių ugdytinius su mokytojomis Laima Palioniene ir manim, Laimute Lazdauskiene.…

Projektas „Gintaro rūmų paslaptys“

Kiekvienas lietuvis turi savitą santykį su Palanga. Žmonės nuo vaikystės keliauja į šį miestą įvairiais metų laikais, vaikšto pajūriu, kopia į Birutės kalną, klausosi pušų šnarėjimo. Bet, ar kiekvienas vaikas,…

Pripažįstame, kad yra kur tobulėti!

Sausio 27–30 d. Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo ir dienos socialinės globos grupės neįgaliems vaikams auklėtoja Albina Kumutaitienė, kineziterapeutė Rasa Razminienė ir aš, šio straipsnio autorė projektų vadovė Irina Paradnikaitė-Abromavičienė,…

 
 
 
To change your subscription, click here.