Konferencija „Aplinkosauginių minčių lietus“

Vilniaus lopšelyje-darželyje „Šnekutis“ vyko konferencija „Aplinkosauginių minčių lietus“. Tai buvo baigiamoji, nuo 2019 m. liepos mėnesio vykusio projekto „Tapu tapu aš einu ekologiniu taku“, dalis. Darželio bendruomenė intensyviai vykdė numatytus projekto etapus, o konferencijos metu dalijosi įžvalgomis, siekiais, planais, ir žinoma, gerąja darbo patirtimi.

 

Konferencijos atidarymu tapo vyriausiųjų darželio vaikų („Pelėdžiukų“ grupės) suvaidinta spektaklio „Pavasaris miške“ dalis. Spektaklio siužete miško žvėreliai prižiūri ir tausoja mišką, tačiau į jį užklysta išdykę vaikai ir gausiai prišiukšlina. Miško žvėrelių ir girinukės padedami vaikai galiausiai supranta, kad pasielgė netinkamai ir susitvarkę šiukšles pripažįsta, kad gamta visų namai ir ją reikia saugoti, tausoti ir mylėti.

Po tokio turiningo mini spektakliuko, pirmąjį pranešimą skaitė Vilniaus lopšelio-darželio „Šnekutis“ direktorė Jovita Gritėnienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Anželika Povilaitytė. Pranešimu „Ateities vizija“ buvo pristatyta, kiek daug dar užsibrėžtų tikslų ir planų darželis turi šioje srityje, kad toliau bus kryptingai judama tuo pačiu ekologiniu taku. Buvo pasidalyta idėjomis ir norais bei puikiomis garsių filosofų mintimis, kurios tinka ir šio darželio propaguojamam požiūriui.

 

Antrąjį pranešimą „Graži siela, graži aplinka“ skaitė Vilniaus lopšelio-darželio „Šnekutis“ vyr. mokytojos Inesa Kovaliovienė ir Jūratė Markutėlytė-Širkienė. Pedagogės pasidalijo joms artimomis ir jų požiūrį atskleidžiančiomis teorijomis, kuriomis jos vadovaujasi ugdydamos vaikus.

 

Vėliau skaitytas pranešimas „Vaikų vertybinių nuostatų formavimas per meilę gamtai“. Savo puikia, gausia ir labai įdomia gerąja patirtimi šioje srityje dalinosi Vilniaus lopšelio-darželio „Žilvinėlis“ socialinė pedagogė ir mokytoja Vaidutė Šumkauskienė. Pranešimas buvo itin išsamus, jautrus ir apimantis veiklas nuo mažiausių kasdieniškų detalių grupėje su vaikais iki didelių viso darželio puoselėjamų tradicijų, nudirbtų darbų.

 

Paskutinysis pranešimas prieš pertraukėlę vadinosi „Saugantys gamtą muzikos instrumentai ugdymo procese“, kurį skaitė Vilniaus lopšelio-darželio „Jovarėlis“ meninio ugdymo mokytoja ekspertė Eglė Povilaitienė ir Vilniaus lopšelio-darželio „Boružėlė“ meninio ugdymo mokytoja ekspertė Jūratė Mackevičienė. Šis pristatymas ne tik atskleidė daug puikių ir nesunkiai kiekvienam pasiekiamų idėjų, kaip ir ką galima panaudoti meninio ugdymo gebėjimams ugdyti tuo pačiu saugant gamtą, bet ir išjudino bei prablaškė visus susirinkusius svečius. Visi turėjo galimybę pagroti įvairiais pedagogių gamintais instrumentais, tokiais kaip būgneliai iš kavos indelių, lietaus lazdos ir panašiais. Buvo grojama popieriaus lapais. Galiausiai kiekvienas galėjo pasigaminti savo muzikinį instrumentą ir juo pagroti.

 

Po kavos pertraukėlės grįžusių svečių laukė dar du pranešimai, kurie buvo orientuoti į gerąją patirtį ir atliktus darbus siekiant įgyvendinti šį projektą. Pirmąjį tema „Ekologinis ugdymas 4-erių metų amžiaus vaikų grupėje“ skaitė Vilniaus lopšelio-darželio „Šnekutis“ mokytoja metodininkė Rima Palumickienė. Pedagogė pasidalijo nuveiktais darbais nuo rugsėjo mėnesio pradžios ir atskleidė, kokiomis veiklomis ji bandė paskatinti savo mažuosius ugdytinius priartėti prie ekologijos.

 

Na, o konferencijos uždarymu tapo pranešimas „Vaikiškais žingsneliais ekologijos takeliu“, kurį pristatė Vilniaus lopšelio-darželio „Šnekutis“ mokytojos Gintarė Laurinėnaitė ir Viktorija Karmazaitė. Jos pademonstravo, kad ne tik technologijų prasme ir pranešimo pobūdžiu renkasi šiuolaikiškumą ir inovatyvumą, bet lygiai ta pačia kryptimi juda ir ugdydamos vaikus. Pedagogės pasidalijo daugybe veiklų, kurias vykdė viso darželio mastu, įtraukdamos bendruomenę. Taip pat atskleidė, kad mažuosius ekologijos taku pasirinko vesti ne vadovaudamosi mintimi „taip reikia“ ir klausdamos „kodėl to reikia“, bet skatindamos vaikus pačius nepastebimai įsitraukti pamatant, kokia tai įdomi ir smagi veikla gali būti. Pranešimo pabaigoje svečiai galėjo pasigrožėti nufilmuota medžiaga iš darželyje vykusio antrinių žaliavų kostiumų madų šou „Gamta mane puošia“.

Konferencijos pabaigoje svečiai dėkojo už gausybę naujų idėjų, kurių pasisėmė ir džiaugėsi galėdami parsivežti jas visas į savo ugdymo įstaigas.

 

Vilniaus lopšelio-darželio „Šnekutis“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.