Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:
Geras mokytojas – svarbiau už technologijas

Kai prieš septynerius metus „Švietimo naujienos“ nusprendė pristatyti Lietuvos matematikos mokytojų asociaciją (LMMA), jos prezidentė Regina Rudalevičienė sakėsi negalinti atsakyti į klausimus be ilgus metus asociacijai atidavusios Onutės Jablonskienės. Tąkart…

Informacija, inovacijos ir mokyklų bibliotekų įtaka

Mokyklos biblioteka yra struktūrinis mokyklos padalinys, todėl ji neišvengiamai dalyvauja visuose švietimo kaitos, reformų procesuose. Didžiausi pokyčiai prasidėjo, kai kūrėsi Tautinė mokykla, kai keitėsi požiūris į ugdymą, kito visa ugdymo…

Išskirtinis dėmesys itin gabiems Kauno vaikams – investicija į šalies ateitį

Nuo šio rugsėjo 270 Kauno vaikų mokysis papildomai – jie dalyvaus Kauno miesto savivaldybės inicijuotoje tarpdisciplininėje itin gabių mokinių ugdymo programoje. Į ją pakviesti vaikai, kuriems buvo nustatytas itin aukštas…

Butrimonių gimnazijoje paminėta Europos kalbų diena

Anuomet lietuvių kalbininkas Jonas Jablonskis sakė: „Kalba yra didis tautos statytas paminklas.“ Europoje daug didžių žmonių, palikusių pėdsaką puoselėjant kalbą, o nuo 2001 m. rugsėjo 26 d. visose Europos Sąjungos…

Netradicinė ekonomikos pamoka su Gražvydu Juodišiumi

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje vyko netradicinė ekonomikos pamoka. Mokiniai ekonomikos mokosi iš naujos kartos vadovėlio 9–10 klasei „Ekonomika per 31 valandą“, kuriame rekomenduojama remtis tikrais pavyzdžiais, padedančiais pamokas vesti…

ŠMM pagalba savivaldybėms renovuojant darželius ir kuriant naujas grupes

Švietimo ir mokslo ministerijoje darbo grupė iki šių metų pabaigos peržiūrės ikimokyklinio ugdymo auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo apmokėjimo nuostatas ir pasiūlys priemones, kaip gerinti darbo sąlygas. Šią informaciją…

Įdiegus etatinį, atlyginimai daugeliui mokytojų padidėjo

Ar buvo sunku pasirengti etatiniam modeliui? Turint patvirtintą ugdymo planą, žinant etato formavimo kriterijus ir lėšas ugdymo planui įgyvendinti, susitarus su Darbo taryba dėl kriterijų, valandų dydžio įvairioms veikloms, susiskaičiuoti…

Mobilios etatinio konsultacijų grupės tęsia susitikimus

Etatinio modelio koordinavimo mobilios grupės tęsia konsultacines keliones po Lietuvą. Pirmadienį jos lankėsi Kupiškyje, Naujojoje Akmenėje ir Marijampolėje. Konsultacijose dalyvaujantis švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas sako, kad pozityviai…

Didesnio mokytojų mažėjimo negu praėjusiais metais nėra

Mokytojų masinio mažėjimo, kaip vakar buvo paskelbta viešojoje erdvėje, nėra. Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, konsultuodami dėl etatinio, kone kasdien susitinka su mokytojais, mokyklų vadovais, švietimo skyrių vedėjais visoje Lietuvoje,…

Europos valstybių vėliavų spalvos pradinukų darbuose

Nuo 2001 m. Europos valstybės rugsėjo 26 d. švenčia Europos kalbų dieną. Per ją organizuojami įvairūs renginiai, siekiant skatinti kalbų mokymąsi, ugdyti pagarbą visoms Europos kalboms ir stiprinti kalbų mokymosi…

Edukacinių erdvių kūrimo mokymai: Čekijos ir Vokietijos švietimo institucijų patirtis

Šiais metais Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) inicijuotame ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) organizuotame edukacinių erdvių konkurse iš savivaldybių lygmeniu konkursui pristatytų 82 mokyklų nacionalinė vertinimo komisija atrinko…

Kai gimnazijos bendruomenė suremia pečius…

Jei rugsėjo 21-ąją susimąstęs eseistas būtų užklydęs į Joniškio „Aušros“ gimnazijoje organizuotą renginį, jis, greičiausiai, būtų giliai įkvėpęs ir susižavėjimo kupinu balsu ištaręs: „Verta!“ Verta, kad suvoktum, jog ištverme esi…

Patirtinis ugdymas su „PYKŠT IR POKŠT eksperimentais“

Pedagogo darbas – tai nenutrūkstamas kūrybinis procesas, kuriame nėra nė lašo monotonijos, kuris žavi ir įtraukia tuo, kad ugdymo procese mes mokomės, kuriame, tyrinėjame, eksperimentuojame, ieškome ir atrandame kartu su…

 
 
 
To change your subscription, click here.