Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Mintys nuotolinio ugdymo metu – ne vien apie nuotolinį ugdymą…

Iš senų žmonių pasakojimų bei literatūros kūrinių žinome, kad smetoninės Lietuvos provincijoje labiausiai gerbiami žmonės buvo klebonas, gydytojas (pagarbiai vadintas daktaru), policijos viršininkas ir... mokytojas. Taip, mokytojas, dažnai – vienintelis…

Patvirtintos rekomendacijos, kaip abiturientams saugiai laikyti egzaminus

Švietimo, mokslo ir sporto ministras patvirtino rekomendacijas, gautas iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo karantino sąlygomis.   „Mokinių, mokytųjų sveikata ir saugumas yra didžiausias mūsų prioritetas.…

Mokymo procesas – ne varžybos

Lietuvos švietimo bendruomenėje jau ne vienerius metus netyla diskusijos dėl mokslo metų trukmės – kiek jie turėtų tęstis? Atrodo, neseniai buvo ilginami (tiesa, nuomonių taip pat būta įvairių), o dabar,…

KTU rektorius Eugenijus Valatka išrinktas į LRT tarybą

Nacionalinio transliuotojo LRT naujuoju tarybos nariu tapo KTU rektorius Eugenijus Valatka. Jį delegavo Lietuvos švietimo taryba, posėdžio metu vykusiame balsavime dalyvavo 26 tarybos nariai, 16 iš jų palaikė KTU vadovą.…

Gerosios patirties virusas sklinda virtualiai

Gegužės 5 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centras surengė virtualią gerosios patirties konsultaciją „Švietimo pagalbos specialistų darbo modelis „Mes šalia“. Aš, Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Zalepūgienė,…

Mažiau nei 7 savaitės iki egzaminų: kaip suvaldyti nerimą ruošiantis nuotoliniu būdu?

Abiturientų pasiruošimas egzaminams pasiekė finišo tiesiąją – iki pagrindinės brandos egzaminų sesijos liko maždaug pusantro mėnesio. Ugdymo specialistai ir psichologai tikina, jog pasiruošti nuotoliniu būdu nėra lengva, o neįprasta situacija…

Startuoliai ir mokslininkai: kartu ar atskirai?

Mokslininkai neabejoja, kad kelias į progresyvių inovacijų kūrimą ir efektyvų visuomenės problemų sprendimą – akademinės bendruomenės ir startuolių bendradarbiavimas. Kuo ir kokiose srityse šis ryšys gali būti naudingas, pasakoja KTU…

Akcija „Stebuklingos raidelės“

Patys mažiausi Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) ugdytiniai: ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai kartu su vyresniąja priešmokyklinio ugdymo pedagoge Asta Sviderskiene, parengiamukai su vyresniąja pradinių klasių mokytoja ir surdopedagoge Rima…

Etninės kultūros ugdymas ankstyvojoje vaikystėje

Ar galime save vadinti tikru lietuviu, jei nesame prisilietę prie tautos kultūros, jei savo vaikams nesuteikėme galimybės pajausti lietuvių tautosakos grožio, lopšinių skambesio ar tautodailės prisilietimo? Didžiuojiesi, jei namuose randi…

Fotografija, kaip priemonė, ugdant specialiųjų poreikių turinčius mokinius

Fotografija – tai viena iš naujausių meno rūšių. Ji gali tapti puikia priemone saviraiškai, kuri svarbi ir reikalinga kiekvieno žmogaus gyvenime, nes padeda išlieti emocijas, atsikratyti įtampos, pajausti laisvę. Ši…

Lopšelis-darželis „Bitutė“, turintis vaikystės nuotykių skonį, nebijo nuotolinio ugdymo iššūkių

Narcizais nukloti Druskininkų miesto parko laukai šiemet nesulaukia jauniausių lankytojų, nes šalį sustingdęs karantinas pakoregavo ne tik kurortinio miesto, bet ir ugdymo proceso planus. Daugybę suplanuotų veiklų teko koreguoti visai…

Mokslas po karantino: įsitvirtins elektroninės užduotys, bet sugrįš popieriniai vadovėliai

Elektroninių ugdymo sistemų lankomumas nuotolinio mokymosi metu muša visų laikų rekordus. Švietimo ekspertai teigia, kad pasibaigus karantinui toliau bus vis aktyviau naudojamos elektroninės pratybos, tačiau dėl nepakankamos internetinės infrastruktūros bus…

Kolegiškas bendradarbiavimas nuotoliniu būdu

Kaip ir dauguma mokytojų – dirbome, bėgome, skubėjome; kūrėme ir įgyvendinome planus; ugdėme vaikus, stengėmės puoselėti glaudų ryšį su šeima, vertinome pasiekimus ir pažangą, planavome ir organizavome renginius, rengėme projektus,…

Šachmatams Tauragės „Šaltinyje“ – penkeri!

„Dievaži, žemė languota nelyginant didžiulė šachmatų lenta! – pagaliau prašneko Alisa. – Turėtų kažkur būti ir šachmatų figūrų. O, yra ir jų! – pridūrė susižavėjusi, ir jos širdis iš susijaudinimo…

Padės ruoštis egzaminams: VGTU pradeda nuotolines fizikos pamokas abiturientams

Karantinas – iššūkis visai švietimo sistemai. Labiausiai dėl kitokios nei įprasta mokslo metų pabaigos nerimauja abiturientai – brandos egzaminų laikymui jiems teks pasiruošti nuotoliniu būdu. Padėti būsimiems studentams siekia ir…

SQUID padeda kalbų mokytojams vesti pamokas internetu

Pastarosiomis savaitėmis viso pasaulio mokytojai susidūrė su nenumatytu iššūkiu – perkelti vedamas pamokas į virtualią erdvę. SQUID App programėlės mokytojų komanda nuo šiol kalbų mokytojams suteikia mokomosios medžiagos, parengtos pagal…

Virtuali Kauno miesto ugdymo įstaigų gerosios patirties konferencija „Kaip suvaldyti mokymosi krūvius“

Balandžio 30 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centras surengė virtualią Kauno miesto ugdymo įstaigų gerosios patirties konferenciją „Kaip suvaldyti mokymosi krūvius“. Konferencijoje dalyvavo Audronė Šuminienė, LR švietimo mokslo ir sporto ministerijos…

Kūrybinių darbų iniciatyva-konkursas „Įveikime pandemiją“

Šių dienų kontekstas inspiruoja mokinius kurti, ką mato ir jaučia čia ir dabar. Palaipsniui prisijaukinę nuotolinį mokymą, Kretingos Simono Daukanto progimnazijos mokytojai subrandino idėją – surengti Respublikinę virtualią mokinių ir…

Nuotolinis ugdymas – nerimo, sėkmių ar atradimų laikas?

Nuotolinio mokymo atradimai   Nuotolinis ugdymas namuose tapo išbandymu visiems šio proceso dalyviams. Savo patirtimi dalijasi Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Jurgita Nagienė. „Kiekvieną dieną bendraudama su ugdytinių…

Lietuvos ir Šiaurės Europos startuoliai vienijasi – nemokamai siūlo technologijas mokytojams iš viso pasaulio

Pasaulinė pandemija tūkstančius ugdymo įstaigų visame pasaulyje privertė veiklą perkelti į virtualią erdvę bei taip atskleidė nuotolinio mokymosi problemas – įrangos trūkumą, sistemos bei metodų nebuvimą, prastą technologinį raštingumą.  …

Nuotolinis ugdymas logopedo darbe

Nuotolinis ugdymas mums, Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ logopedėms, tapo iššūkiu, kurį pateikė gyvenimas. Pirmieji jausmai, mintys – tai baimė – kaip dabar bus. Palaipsniui viską sudėliojome į savo vietas. Nuotolinis mokymas…

Pasiilgai kelionių? Rezervuok bilietą saugiai keliauti po žaliąjį gamtos pasaulį!

Sveiki visi, kuriems rūpi gamta ir mūsų Žemės planeta, kurie žino, kad tai, ką mes duosime savo ugdytiniams šiandien, atsilieps ateities kartoms! Suprantame, kad šiuo metu mokytojams naujų iššūkių metas,…

Mokykis masažo meno…

Masažas – vienas seniausių gydymo metodų ir jo nauda nenuginčijama. Masažo ištakos siekia pačius seniausius laikus. Rankraščiai, rasti Rytų šalyse, senovės Kinijoje, Indijoje ir Japonijoje, byloja, kad masažas buvo naudojamas…

Vaizdo konferencijų saugumo spragos: specialistas atskleidė, kokias gudrybes naudoja piktavaliai

Įvedus karantiną Lietuvoje, tiek švietimo įstaigos, tiek didžioji dalis įmonių prisitaikė prie situacijos ir mokymąsi bei darbą ėmė organizuoti nuotoliniu būdu. Viena dažniausiai naudojamų vaizdo konferencijų platformų – „Zoom“. Masiškas…

 
 
 
To change your subscription, click here.