Žvilgsnis į gamtą gimnazistų akimis

Rita Norkutė, Aida Šliažienė
,
Lieporių gimnazijos mokytojos

Laisvėjant karantino sąlygoms, Lieporių gimnazijoje atidarytos dviejų trečios klasės gimnazisčių – Karolinos Šurkutės ir Gabijos Solovjovaitės – fotografijos darbų parodos, jų epigrafu galėtų būti šie Alberto Šveicerio žodžiai: „Gyvename pavojingais laikais. Žmogus apvaldė gamtą dar neišmokęs valdyti savęs“.

 

Žmogaus santykis su gamta nuo senų laikų labai paprastas – gamta yra išteklių šaltinis, tarnauja žmogui, o viskas, kas žmogui kenkia, turi būti sunaikinta. Pasak pačios darbų autorės Karolinos Šurkutės, parodai ji pateikė fotografijas, kuriose užfiksuotas gamtos grožis, daugelio nė nepastebimas kasdienybėje. Fotografijose užfiksuoti vaizdai liudija, o ir šiandienos situacija patvirtina, kad gamta nėra mūsų namai – gamta yra visų namai, dar tiksliau būtų sakyti, kad gamta yra gamtos namai, o žmogus juose yra tik svečias…

 

Įdomus žvilgsnis į gamtą pateiktas gimnazistės Gabijos Solovjovaitės fotografijų cikle „Žmogaus ir gamtos paralelės“. Autorė, ieškodama sąsajų tarp gamtos ir žmogaus, savo darbais norėjo paliesti aktualias temas ir problemas: gamtos naikinimą, medžių kirtimą. Iš tiesų – paralelės labai gražios ir įdomios – nupjauto medžio rievė primena žmogaus piršto antspaudus, kriauklė panaši į žmogaus ausį, kuria jis, pasak Gabijos, norėtų girdėti švarios, o ne užterštos jūros ošimą.

Redos Šteimantienės nuotraukos

Abiem gimnazistėms ši paroda – pirmoji, bet parodanti jų meilę atliekamam darbui – fotografijose atsispindi nuotaika, atidus žvilgsnis skiriamas detalėms ir, žinoma, meilė gamtai.

Merginų sėkme pasidžiaugė ugdymo skyriaus vedėja Reda Šteimantienė – pasak jos, merginoms pavyko nuimti kasdienybės šydą ir mums visiems parodyti tai, ko nepastebime skubėdami.

 

Įteikdama Lieporių gimnazijos puodelius, R. Šteimantienė jaunosioms menininkėms palinkėjo, kad, geriant iš jų liepžiedžių arbatą, gimtų dar daug naujų idėjų, kurios įkvėptų ateities darbams. To linki visa gimnazijos bendruomenė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.