„Žvaigždutė” renginių ir švenčių apsuptyje

Jurgita Ablėnė
,
direktorė
Edita Brazauskienė
,
mokytoja metodininkė

Praėjusių metų pabaiga Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė” buvo turtinga ir turininga įvairiais renginiais ir veiklomis, į kurias įsitraukė didelė bendruomenės dalis.

 

Lapkričio 3 d. direktoriaus pavaduotoja ugdymui Laimutė Petrauskienė organizavo parodą „Rudens mandalos“, taip atsisveikinant su paskutiniu rudens mėnesiu. Įstaigos ugdytiniai ir mokytojos mandalas kūrė iš gamtinių medžiagų ir jomis puošė lauko erdves, grožėtis galėjo visa įstaigos bendruomenė.

 

Lapkričio 13 d. buvo minima Tolerancijos diena. Šią dieną visame pasaulyje organizuojami įvairūs renginiai, kurie skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, stiprumą vieni kitiems. Šių metų siūlomas simbolis – Tolerancijos miestas. Mokytojos Ingrida Kanapeckienė, Vitalija Janušonienė ir logopedė Kristina Šulskytė kvietė įstaigos bendruomenę kurti Tolerancijos miestą. Įstaigos tėveliai, ugdytiniai ir mokytojos kūrė Tolerancijos miestą, kuris puošė įstaigos jungiamąjį koridorių. Buvo akcentuojamas dėmesys į tai, jog bet kuris miestas ar miestelis yra gyvas todėl, kad jame gyvena žmonės, kurie yra skirtingi. Pasibaigus tolerancijos dienos parodai, šie nameliai toliau buvo eksponuojami prie salės kaip Kalėdinis miestelis.

Belaukiant didžiųjų švenčių ir artėjant adventui – prieškalėdiniam susikaupimo laikotarpiui buvo organizuojama respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų kūrybinių darbų paroda „Advento kalendorius“, kurią organizavo mokytojos Ramunė Šantarienė ir Ina Dolgovaitė. Parodoje dalyvavo 11 nuotraukų su advento kalendoriumi, kurios buvo eksponuojamos prie kalėdinio miestelio.

 

Tamsėjant ir ilgėjant vakarams ruošiamasi didžiausiai metų šventei – Kalėdoms. Mokytojos Edita Brazauskienė, Vaida Čemerienė ir Ingida Kanapeckienė organizavo kalėdinę respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikų kūrybinių darbų parodą „Kalėdinis atvirukas“, Kalėdiniai atvirukai buvo atlikti įvairia technika bei įvairiais raiškos būdais, atviruko viduje buvo įrašyti palinkėjimai. Atvirukų sulaukėme iš įvairių miestų. 53 gauti atvirukai buvo eksponuojami įstaigos jungiamajame koridoriuje.

 

Gruodžio 6 d. vyko eglutės įžiebimo šventė, kurią organizavo mokytojos Ramunė Šantarienė, Vitalija Janušonienė ir meninio ugdymo mokytoja Kristina Jankuvienė. Sukvietė visus vaikučius ir mokytojas į eglutės įžiebimo šventę, kurioje ir šoko, ir dainavo.

 

Šv. Kalėdos – gerumo šventė, kuomet stebuklai sušildo kiekvieną, kas jais tiki. Visą gruodį klegėjo darželis nuo vaikų juoko, šurmulio ir džiaugsmo. Gaila, kad dėl pandemijos tėveliai negalėjo ateiti į grupių kalėdines šventes, bet mokytojos filmuota medžiaga ir užfiksuotomis akimirkomis dalinosi per uždaras grupes. 9 grupės (kiekviena atskirai) organizavo renginius, kuriuose laukė susitikimų su Kalėdų seneliu, 2 grupės dalyvavo spektaklyje ir 1 grupė – kine. Norisi tikėti, kad vaikučiai ne tik patyrė gerų emocijų, padovanojo vieni kitiems šypsenas, bet ir sukurtą kalėdinę dvasią parnešė ir į namus.

 

Sausio 6 d. vyko atsisveikinimo su eglute šventė „Iki pasimatymo, eglute“, kurią organizavo mokytojos Vitalija Janušonienė, Alma Šapnagytė, logopedė Kristina Šulskytė ir meninio ugdymo mokytoja Kristina Jankuvienė. Tigriukas (vaidino logopedė Kristina Šulskytė), Jautis (vaidino mokytoja Alma Šapnagytė) ir Kakė Makė (vaidino mokytoja Vitalija Janušonienė) linksmino vaikus, kartu šoko, nupuošė eglutę ir taip užbaigė šventinį laikotarpį, atsisveikinant su eglute iki kitų metų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.