Žingsnis po žingsnio į ateitį su savo kultūra

Austra Marmokienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Pagaliau žiema! Tiek grožio aplink! Daug paslapties, grožio, džiaugsmo, dėmesio vieni kitiems. Tai pats svarbiausias virsmas metuose. Rokiškio lopšelio-darželio „Pumpurėlis“, grupės vaikai „Šiaudinukai“ su mokytoja Austra Marmokiene, kartu su mokytoja iš Turkijos Ebru Eren Karakaya „eTwinning“ erdvėje sukūrėme ir įgyvendiname „eTwinning“ tarptautinį projektą „Žingsnis po žingsnio į ateitį su savo kultūra“.

 

Partnerių veiklas jungia vienas bendras tikslas – išmokti dirbti komandoje, susirasti naujų draugų, kartu su vaikais leistis į smagią mokymosi kelionę, pažinti kitų šalių kultūrą, meną. Projektas sutelkia bendram darbui 3 šalių Europos šalis: Lietuvos, Turkijos, Rumunijos partnerius.

 

Artėjant šventėms, vaikai kalėdinėse dirbtuvėlėse kūrė, piešė, rašė kalėdinius atvirukus ir sveikinimus draugams, kuriuos išsiuntė paštu. Tokia veikla draugų būryje suteikė vaikams neišdildomų įspūdžių, leido išgyventi bendrystės jausmą, o rezultatai kėlė nuostabą. Šis projektas moko atpažinti ir gerbti skirtingas kultūras, gebėti naudotis technologiškai saugiai įrankiais, saugoti savo paveldą. Dalyvavimas „eTwinning“ projekte padovanoja įdomių, turiningų veiklų, paskatina geriau pažinti savo kultūrą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.