„Žinai, kas esi, sužinok, kuo būsi“

Vasario 7–9 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius) prasidės septynioliktoji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos“. Šių metų parodos moto „Žinai, kas esi, sužinok, kuo būsi“.

Parodą švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius atidarys vasario 7 d. 10 val.

11 val. konferencijų salėje 3.2 Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia susipažinti su Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamais sporto projektais ir naujomis galimybėmis įgyvendinti sporto projektus, su Sporto rėmimo fondo finansavimo sąlygų pasikeitimais.

 

Vasario 8 d. 11.00–11.45 val. konferencijų salėje 5.1 vyks ministerijos organizuojama diskusija abiturientams „Studijos Lietuvoje: visos galimybės rinktis“. Joje bus kalbamasi apie brandos egzaminus, priėmimą į aukštąsias mokyklas, studijų kokybę, profesijos pasirinkimą, ateities perspektyvas Lietuvoje. Diskusijoje dalyvaus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Nacionalinio egzaminų centro, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti, Studijų kokybės vertinimo centro, Valstybinio studijų fondo, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro ir Lietuvos studentų sąjungos atstovai. Diskusiją bus galima stebėti ir internetu.

 

Parodoje „Studijos 2019“ pirmą kartą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos stende dirbs patyrusios karjeros konsultantės, kurios patars, kaip pasirinkti mokymosi kelią. Abiturientus ir vyresniųjų klasių mokinius taip pat konsultuos Nacionalinio egzaminų centro, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti, Studijų kokybės vertinimo centro ir Valstybinio studijų fondo atstovai.

 

Salėje „Profesijos gyvai“ vyks grožio paslaugų ir jaunojo automechaniko nacionaliniai profesinio meistriškumo konkursai, bus galima išbandyti įvairias profesijas.

Parodoje šiemet dalyvaus 200 universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų, kalbų mokymo bendrovių, Lietuvos verslo įmonių, daugiau nei 50 užsienio aukštųjų mokyklų, vyks daugiau nei 100 renginių. Parodą rengia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru „Litexpo“.

Daugiau informacijos – https://www.litexpo.lt/lt/parodos/studijos-2019.

 

Parengta pagal ŠMSM Komunikacijos skyriaus inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.