„Žiemos smagumynai“

Jurgita Daunienė
,
visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Indrė Rakauskienė, Kristina Simanauskienė
,
pedagogės

Sausio 22 d. Šiaulių lopšelis-darželis „Pasaka“ ir Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuras sukvietė ugdytinius į šventę „Žiemos smagumynai“, kuria buvo siekiama parodyti, kad net ir žiemą lauke galima nuveikti daugybę įdomių dalykų. Organizatorės siekė ugdyti fizinį aktyvumą, skatinti vaikų judėjimą ir fizinę ištvermę, todėl ir šventė prasidėjo nuotaikinga mankšta, per kurią vaikai, bendruomenės nariai ne tik sušildė raumenis, rankytes ir nosytes, bet ir smagiai nusiteikė žiemos užduotims.

Mes, pedagogės Kristina Simanauskienė, Indrė Rakauskienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Daunienė, kartu su judesio korekcijos mokytoja Inga Šimkute-Karalevičiene pasistengėme, kad vaikams šventėje netektų nuobodžiauti, tad po žiemiškos mankštelės pakvietėme išbandyti gausybę įdomių užduočių. Rengiant jas buvo atsižvelgta, kad skatintų komandinį darbą, gebėjimą pasiskirstyti vaidmenimis, domėjimąsi aplinka, loginį mąstymą, tyrinėjimą, lavintų pojūčius ir suteiktų atradimų džiaugsmą.

 

Vaikai buteliais su spalvotu vandeniu ant sniego piešė įvairias formas, naudojant pipetes ant sniego pražydo spalvotos gėlytės, eglutės, širdelės. Po sniego apklotu vaikai ieškojo paslėptų lobių, kuriuos išpakavę rado spalvotus ledo rutulius, iš jų mažieji kūrė įvairias ledo figūras. Šiais ledo rutuliais vaikai naudosis ir po šventės, jų padedami mokysis rūšiuoti pagal spalvas, skaičiuoti, kurti meninius darbelius, žaisti įvairias estafetes tol, kol ledo rutuliai ištirps. Daug džiugesio ir klegesio vaikams suteikė sniego angelo gamyba. Atradimo džiaugsmą ugdytiniai patyrė statydami sniego pilis, savo jėgas išbandė numušdami kėglius, rankos taiklumą – taikydami į pasirinktą taikinį. Susikaupimo prireikė neišlaistant samtyje prisemto sniego ir įveikiant kliūčių ruožą, kad išvirtų sniego košę, statant sniego bokštą. Pasitelkti fantaziją prireikė lipdant senius besmegenius, kuriems gaminti sniegas buvo visiškai nedraugiškas ir nelipo. Tad besmegeniai buvo sukurti tiesiog ant sniego ir papuošti spalvotomis plunksnomis, kankorėžiais, giliukais ir spalvotais kaspinais.

 

Užduočių gausa leido ugdytiniams patenkinti savo poreikį ir įsitraukti į labiausiai sudominusias veiklas. Taip pat svarbu pabrėžti, kad veikla lauke šaltuoju metų laiku skatina fizinį aktyvumą, grūdina mažuosius, stiprina jų imunitetą.

Kai išbandė ir įveikė visas užduotis, vaikų laukė šilta arbata ir senio besmegenio paruošti siurprizai. Šiek tiek pavargę, bet gerai nusiteikę šventės dalyviai grįžo į grupes, kur dalijosi įspūdžiais ir senio besmegenio siurprizais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.