„Žiemos kerai“ STEAM veikloje

Odeta Matulienė
,
Panevėžio l.-d. „Vaikystė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Naujieji 2022 metai atkeliavo, sausio mėnuo prasidėjo, o už lango sniegas dingo – staiga ištirpo. Panevėžio lopšelio-darželio „Vaikystė“ „Boružėlių“ grupės ugdytiniams vyko savaitės ugdymo veiklos, kurių tema – „Žiemos kerai“, o iš kur gi gauti tą žiemą žiemužę? Ir staiga topteli mintis – pasigaminti su vaikais dirbtinį sniegą.

 

Taigi, pasiraitojome su vaikais rankoves ir kibome į sniego gamybą. Tai buvo puikus STEAM ugdymas darželyje. Vaikai skaičiavo, kiek mums prireikė  krakmolo pakuočių, vyriškų skutimosi putų. Krakmolą skaičiavo šaukštais, stikline. Vaikai lygino, kuo panašus ir kuo skiriasi tikras sniegas nuo pagaminto dirbtinio.

Dirbtinis sniegas – puikus sensorinis žaidimas. Pojūčio dėka vaikai susipažino su dirbtinio sniego minkštumu, kietumu, svoriu. Džiaugėsi, kad gali nulipdyti sniego senį, sniego gniūžtę. Pasitelkę savo vaizduotę ir kūrybiškumą, dar pasinaudojo smėlio formelėmis ir jiems puikiai pavyko įvairios figūros – pilis, lėktuvas, mašina ir keksiukas.

 

„Boružėlių“ grupėje buvo tikra žiema – „Žiemos kerai“, nes nepabijojome surengti netikro sniego mūšio, todėl aplink buvo balta balta, kur dairais.

 

Netikro sniego gamyba vaikams suteikė daug teigiamų emocijų, lavino smulkiąją motoriką, rankos – akių koordinaciją, vaizduotę, puikiai atpalaidavo ir nuramino.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.