„Žibintų šviesa vienija lopšelio-darželio bendruomenę“

Eugenija Vaičaitytė
,
Šiaulių l.-d. „Coliukė“ direktorė

Kiekvienais metais, kai šaltas vėjas plešia paskutinius medžių lapus, kai žemę ima kaustyti gruodas, kai dieną tamsu kaip naktį, Šiaulių lopšelyje-darželyje „Coliukė“ švenčiama Žibintų diena. Žibintų šventė pradėta bendruomenėje švęsti nuo 1996 metų. Šią šventę pamėgo vaikai, tėvai, darželio darbuotojai. Kodėl? Pasirengimo procesas trunka kelias savaites: gaminami žibintai, kepami imbieriniai sausainiai, ruošiamasi vaidinimui.

Žibintų šventė – mūsų išaugintas kūrybos vaisius. Ji vyksta įvairiose erdvėse: lopšelio-darželio salėje ir kieme, Šiaulių miesto aklųjų ir silpnaregių kultūros centro, miesto kultūros centro, miesto filharmonijos salėse, Vilniaus g. prie skulptūros „Trys nykštukai“.

 

Gruodžio 1 d. vakarą Šiaulių lopšelio-darželio „Coliukė“ bendruomenė savo žibintų ir širdžių šviesa nušvietė miesto amfiteatrą. Šios vietos pasirinkimas pranoko lūkesčius – buvo saugu, jauku, ramu. Dalyviai į aikštę rinkosi rankose laikydami žibintus. Miestiečiams buvo išdalyta 100 žibintų. Pasaką sekiau aš, direktorė Eugenija Vaičaitytė, su Žibintininku (darželį lankančios mergaitės tėčiu). Vaidmenis atliko visa lopšelio-darželio „Coliukė“ bendruomenė ir Šiaulių miesto gyventojai. Pasakos pabaigoje, kai Mergaitės žibinte galiausiai įsižiebė ryški Vilties, Meilės, Tikėjimo, Taikos, Vienybės, Laimės ir Gerumo šviesa, kai sužibo rankose laikomi žibintai ir pasigirdo nuostabi Žibintų šventės daina „Tamsus, bet geras šis vakaras ir mums nebaisi ši naktis, žvaigždes jau uždegė angelas ir mūsų žibintų ugnis…“, jausmas tapo nenusakomas žodžiais. Tai pajusti galėjai tik širdimi. Sužvarbusius šventės dalyvius, pasigrožėti sustojusius šiauliečius Žibintininkas vaišino imbieriniais sausainiais ir karšta arbata.

 

Esu labai dėkinga lopšelio-darželio „Coliukė“ vaikams, darbuotojams, tėveliams už nuostabią pasaką „Žibinto šviesa“, už žibintus ir sausainius, už pabuvimą kartu. Rėmėjams už paramą, Daukanto ir Didždvario gimnazijų moksleiviams savanoriams ir jų mokytojai už pagalbą miesto gyventojams dalijant žibintus ir saldžias dovanėles. Sveikinu visus artėjančių švenčių proga ir linkiu, kad gerumas, bendrystė ir širdžių šviesa nugalėtų tamsą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.