Žibintų šventė

Andrius Paleičikas, Ilona Juodienė
,
priešmokyklinio ugdymo mokytojai
Indrė Gyrienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Vėlyvą rudenį, kai gamtoje pro vėjo supūstus debesis saulę užgožia tamsa, dauguma žmonių pasineria į vidinį pasaulį, ieškodami vidinės šviesos ir šilumos.

 

Lapkričio 24 d. vakarą Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendruomenė rinkosi į „Žibintų šventę“. Tai laikas, kai mes dovanojame, dalijamės, skleidžiame gerumą ir mažais žingsneliais pradedame ruoštis adventui.

 

 

Žibintų šventės tikslas – padėti mažiems ir dideliems išgyventi dvasinį ryšį su gamta, atrasti šviesos ir tamsos pusiausvyrą. Renginys prasidėjo lauke, pagrindiniame kiemelyje, kur vaikus pasitiko Žibintininkas (priešmokyklinio ugdymo mokytojas Andrius Paleičikas) su savo mažaisiais draugais – nykštukais. Žibintininkas ir nykštukai papasakojo vaikams, kodėl miške gyventi jau per šalta, pakvietė kartu pažaisti rato žaidimus, padainuoti. Visa bendruomenė vaišinosi karšta arbata, nykštukų keptomis bandelėmis. Šventės metu vaikai pasidžiaugė savo ir draugų sukurtais žibintais. Pasišviesdami žibintų švieselėmis ugdytiniai ieškojo nykštukų namelių, juose paslėptų nykštukų „nukaltų deimantų“. Taip visi kartu išgyveno bendrumo ir vidinės šviesos pojūčius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.