Žemės mėnuo Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“

Martyna Galūzaitė
,
Panevėžio l.-d. „Žvaigždutė“ sekretorė

Kiekvienas turime savo pašaukimą ir pareigą žmonėms, kuriems skirtos mūsų dienos, mintys ir darbai. Kiekvienas gyvenime turime vieną bendrą ir, galima sakyti, didžiausią pareigą – mylėti ir saugoti žemę, kuria vaikštom, savo didžiuosius namus – gamtą. Tų namų niekas nepakeis, už aukso skrynias jų nenupirksime.

 

Nors kiekvienų metų kovo 20-ąją pasaulyje minima Žemės diena, tačiau Panevėžio lopšeliui-darželiui „Žvaigždutė“ nepakako vienos dienos, todėl daugelį savo idėjų sutalpino į visą Žemės mėnesį.

 

Kiekvienas lopšelio-darželio ugdytinių rytas prasidėjo vis kitaip. Jaunojo gamtininko studijoje organizuotos įvairios veiklos vaikams leido patirti vis įvairesnių potyrių, sužinoti, ką slepia naujausios technologijos. Kita nepamirštama dalis Žemės dienos minėjime – veiklos, vedančios į patyrimą, vaizduotės plėtojimą, mąstymą. Esame ypač laimingi, galėdami turėti studentų, atliekančių praktiką įstaigoje, kurie noriai dalinasi savo idėjomis, o viena iš jų – ugdomoji veikla „Pavasaris miške“, kuri buvo pilna netikėtumų. Nuostabu ir tai, kad su socialiniais partneriais – Gamtos mokykla galime pasidžiaugti patyriminėmis veiklomis, tokiomis kaip „Kaip susikalti inkilą“, kurios veda į dar didesnį vaikų žinojimą ir supratimą.

 

Lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ – tai tokia įstaiga, kuri nebijo siekti, bandyti ir kurti. Laimėtas finansavimas (Panevėžio miesto Savivaldybės aplinkosaugos švietimo projektas) paskatino plėsti įstaigos kieme esančias erdves, skatinančias tobulėti. Įkurtas inkilų stendas, kuris, bendradarbiaujant su lopšelio-darželio bendruomene, leis vaikams įgyti dar daugiau žinių. Mokytojų vesta viktorina „Sveiki sugrįžę, mieli sparnuočiai“ vaikus vedė į spėlionių pasaulį, kuriame lavino savo mąstymą. Taip pat vaikų ugdymas yra neatsiejamas nuo STEAM veiklų, kurios vaikams leidžia pažinti pasaulį per patirtį. Eksperimentai, bandymai, tyrinėjimai – tai veda į laimingą, pilną spalvų, pasaulį.

 

 

Nepamiršdami, jog Žemė „kenčia“ nuo per didelės taršos, vaikus ugdome su ypatingu dėmesiu, kuris skirtas „naujam“ gyvenimui. Mokome ir skatiname vaikus ieškoti ir kurti naujas idėjas antrinių žaliavų panaudojimui, kuris yra ypač platus ir neblėstantis.

 

Gamta negyvena nei praeitimi, nei ateitimi: ji – amžina dabartis, todėl nepailstančiai privalome rūpintis, skatinti pagarbą, dalintis patirtimi, patys turime tapti šviesa, saule ir kelrode žvaigžde, kurios ryškiu pavyzdžiu sektų.

 

Ačiū bendruomenei už idėjas, veiklas, sklaidą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.