Žemės dienai skirtas edukacinis renginys „Po paukščio sparnu”

Vaclava Valevičienė
,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja 

Šakių rajono Panemunių MDC Lekėčių skyriuje kovo 21 dieną vyko renginys, skirtas  Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Renginio tikslas – plėsti ugdytinių žinias apie Žemę, išreikšti jai pagarbą, rūpestį, mokytis saugoti Žemę ir viskuo, kas yra joje gyva.

 

Kartu su atbundančia gamta, su paukščių čiulbesiu prie mokyklos paradinių durų būriavosi didelis būrys vaikučių, pasipuošusių paukštelių, boružėlių, bitučių karūnomis bei kostiumais, iš Kriūkų, Plokščių ir Zapyškio. Paminėti Žemės dieną ir pabūti kartu Lekėčių priešmokyklinukai pasikvietė daug draugų.

 

Eisena su gėlėmis, inkilais, aukštai iškelta Žemės vėliava sekė paskui vedlį Gandrą (mokytoją Vaclavą) link kalnelio, kuriame susuko lizdą  mūsų šventės herojus Gandras. Papuošę gėlėmis žemę visi renginio dalyviai dėkojo jai:

Ačiū saulei, kad šildo žemę.

Ačiū žemei, kad augina medį.

Ačiū medžiui, kad suteikia pavėsį žolei.

Ačiū žolynams, kad grožiu ir spalvomis džiugina žmogų.

Ačiū žmogui už tai, kad myli saulę, žemę, medžius ir gėles,

Už tai, kad moko visa tai mylėti vaikus.

 

Po padėkos žemei, skambant dainai „Žemėj Lietuvos”, iškilmingai iškelta Žemės vėliava, kuri kartu su Lietuvos, Europos vėliavomis plazdėjo per visą renginį. Šventės dalyvius pasveikino ir svečius pristatė Bitutė – direktorė Lilija Liutvinienė. Visos priešmokyklinio ugdymo grupės pristatė savo muzikines programėles, piešinius, palinkėjimus žemei, kuriuos sudėjo į Palinkėjimų dėžutę. Palinkėjimus priešmokyklinio ugdymo mokytojos išsiuntė paleisdamos ryškiaspalvius balionus į dangų. Šventė tęsėsi vaikučiams linksmai besisukant  lietuvių liaudies šokiuose rateliuose: „Skrido žvirblis per ūlyčią”, „Garnys, Garnys”, „Atskrido paukštelis”, kuriuos vedė muzikos mokytoja Violeta (Šarkelė). Šventės svečias miškų žinovas, gamtos mylėtojas, tyrinėtojas, Dubravos VMU Ežerėlio girininkijos miškininkas specialistas Paulius Vilkevičius vaikučius supažindino su inkilėliais, lizdeliais juose, įdomiai papasakojo, kiek paukštukų gali išperėti zylė, atsakė į vaikų užduotus klausimus.

 

 

Visi galėjo pasidžiaugti naujais paukštelių nameliais, kuriuos sukalė Lekėčių priešmokyklinės ugdymo grupės vaikučiai kartu su tėveliais. Po dainų, žaidimų, ratelių visi „paukšteliai”, „boružėlės”, „bitutės” būriavosi prie „Paukščių tako”, kur laukė išdėstytos įvairios veiklų stotelės. Meninės veiklos stotelėje „Svajonių žemė“ tapydami vaikučiai ištransliavo savo mintis, svajones Žemei.  Aktyvumo ir kūrybingumo stotelėse vyko linksmi žaidimai, estafetės: „Korio akymas“, „Voratinklio pinklės“, „Meteorito skrydis“, „Taiklūs briedžio ragai“, „Pelkės įveikimas“, „Strėlės mėtymas” ir kt. Paukščių tuneliu, pilnu kliūčių, vaikučiai – paukščiukai, turėjo „praskristi” ir sugrįžti į mūsų pirminę būriavimosi vietą.  Sugrįžę į mokyklą visi dalyviai ir organizatoriai pasidžiaugė  švente „Po paukščio sparnu”,  kur buvo gera, jauku, šilta ir saugu. Pasidžiaugę bendryste vaikučiai ir visi renginio dalyviai vaišinosi virėjų iškeptu pyragu bei karšta arbata.

 

Taip pat labai džiaugiamės, kad pavyko išradingai sutekti bendruomenę. Aktyviai įsijungė ir tėveliai, renginio išvakarėse gamino inkilus. Šauniai talkino ir MDC mokytojai bei specialistai: Šarkos (muzikos mokytoja Violeta ir psichologė Vilma ir raštinės vedėja Dalia), Genys (sveikatos priežiūros specialistė Kristina), fizinio ugdymo mokytojas Darius su savo padėjėjais 9 klasės mokiniais. Šventės pabaigoje pavaduotoja ugdymui Eglita (Boružėlė)  padėkojo visiems šventės dalyviams įteikdama padėkas ir dovanėles prisiminimui apie šią dieną.

 

Išties renginio metu netrūko vaikų džiaugsmo šūksnių bei šypsenų, visi šventės dalyviai patyrė daug gerų emocijų, pakvipo pavasariu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.