„Žavadienis“ Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žilvitis“

Glaudus tėvų ir pedagogų bendradarbiavimas, tėvų įtraukimas į mokyklos bendruomenę yra vienas esminių dalykų, užtikrinančių sėkmingą ugdymą. Tik tarpusavio pasitikėjimu, pagarba, bendravimu, bendradarbiavimu, šeima ir ikimokyklinio ugdymo mokykla gali lemti sėkmingą vaiko asmenybės formavimąsi.

 

Panevėžio lopšelio-darželio „Žilvitis“ įstaigos mokytojų tikslas, kad tėvai suprastų – jie visada yra laukiami, Jų nuomonė, pagalba, parama yra svarbi ir gali aktyviai bendradarbiauti, įsitraukti į įvairias veiklas, ugdymo procesą. Šį tikslą puikiai atskleidžia nuolat įstaigoje vykstantys įvairūs renginiai, šventės, akcijos, parodos, kuriuose tėvai stebina savo išradingumu, iniciatyvumu, aktyvumu, teikia savo pasiūlymus, kuriuos padeda įgyvendinti.

 

Yra renginių, kurie vyksta kiekvienais metais ir tampa tradiciniais. Vienas iš jų – „Žavadienis“, pirmoji šventė įvyko prieš keletą metų, kurios metu visa bendruomenė gražino įstaigos aplinką, o vėliau vaišinosi blynais, jie buvo kepami tiesiog darželio kieme, didelėje lauko keptuvėje – blynai tapo šio renginio vinimi. Tačiau šiais metais vienos dienos renginys tapo mėnesio akcija „Padovanok gerą darbą darželiui“, kurios metu visa bendruomenė tvarkė, puošė įstaigos aplinką, sodino gėles, medelius, įrengė edukacines erdves, kuriose vaikai galėtų patenkinti savo poreikį tyrinėti, žaisti, judėti, kurti, pažinti gamtą… Darbuodamiesi tėveliai, mokytojai ir kiti bendruomenės nariai turėjo puikią galimybę artimiau susipažinti, pabendrauti, pasidalinti patirtimi ir idėjomis. Prisiminti savo vaikystę darželyje, o gal net pabendrauti su savo buvusiomis auklėtojomis.

 

 

 

Akcijos pabaigoje vyko jau tradicija tapęs „Žavadienis“, šiais metais tai buvo rekordinis renginys, susirinko virš 400 bendruomenės narių. O šventės metu liko tik džiaugtis nuveiktais darbais, įgyvendintomis idėjomis, savo pasiekimais. Vaikučiai buvo be galo laimingi galėdami linksmai praleisti laiką su savo tėveliais, gal būt kai kuriose rungtyse ir nurungti juos.

 

Taigi žaidėme, sportavome, pramogavome, bendravome ir nekantriai laukėme nepakartojamo skonio blynų, kurių norėjosi dar ir dar…

 

Panevėžio l.-d. „Žilvitis“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.