„Žalia žinutė Lietuvai“

Balandžio 4-osios rytą Šiaulių r. Kairių lopšelio-darželio „Spindulėlis“ kiemas buvo pilnas žmonių: vaikų, tėvelių, darbuotojų. Visi su darbine apranga ir kastuvais bandė tilpti į du autobusus, o netilpę – lipo į savo automobilius ir patraukė į Rėkyvos girininkiją. Tą dieną dauguma lopšelio-darželio bendruomenės narių valstybės atkūrimo šimtmečio garbei prisijungė prie Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės medžių atsodinimo iniciatyvos ir socialinių partnerių Kauno lopšelio-darželio „Daigelis“ inicijuotos akcijos „Žalia žinutė Lietuvai“. Talkininkus, medelių sodintojus pasveikino lopšelio-darželio direktorė Dalia Gricienė. Ji kalbėjo, kad Lietuvai reikia daugiau žalumos, linkėjo, kad ši akcija nebūtų paskutinė.

Rėkyvos miške mus pasitiko girininkas Raimondas Krištopaitis. Jis vaikams išdalijo ąžuoliukų sodinukus ir paaiškino, kaip reikia juos sodinti. Užvirė darbas: kasėme didesnes duobes, užpildami žemėmis stengėmės neužlenkti medelio šaknų, o svarbiausia – kruopščiai apmindyti, kad neliktų oro tarpų. Ąžuoliukų sodinimo vietą pažymėjome informacine lentele „Žalia žinutė Lietuvai“.

Tai buvo prasmingas ir turiningas rytmetis, nes kas gali būti prasmingiau už norą saugoti savo tėvynės gamtą, ugdyti vaikus per patirtinį ugdymą – galimybę patiems praktiškai prisiliesti prie veiklos, patirti jos prasmę.

 

Šiaulių r. Kairių l.-d. „Spindulėlis“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.