„Žaidžiu ir mokausi“

Jurgita Ablėnė
,
Panevėžio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ direktorė

Panevėžio lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ kolektyvas džiaugiasi, kad nuotolinio darbo metu sulaukia grįžtamojo tėvelių ryšio. Šie dalijasi ne tik smagiomis, bet ir naudingomis veiklomis. Ugdytiniai atlieka mokytojų siunčiamas lavinamąsias užduotis: kuria, eksperimentuoja, drauge su vaikais atlieka mankšteles. Vaikai muzikuoja ir dainuoja daineles, kuriomis su jais dalijasi meninio ugdymo mokytoja Kristina. Neužmirštami ir logopedžių Kristinos bei Dilmantės rekomenduojami pratimai.

 

Balandžio 2-ąją minima Tarptautinė vaikų knygos diena ir Pasaulinė autizmo supratimo diena, ją paminėjo ir įstaigos vaikučiai. Tarptautinę vaikų knygos dieną minėjo: „Boružėlių“, „Saulutės“, „Mėnulio“, „Kačiukų“, „Drugelių“, „Bitutės“ grupės, dalindamosi su mokytojomis: Renata, Edita, Vaida, Audronija, Zita ir Lina, pačių kurtu knygos viršeliu ar mėgiamiausia knygele, užduočių knygutėmis. „Bitutės“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai, su mokytojomis Lina ir Ingrida paminėjo Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Savo supratimą parodė simboliškai – vilkėdami mėlynais rūbais ir kurdami mėlynus lašiukus.

 

„Kiškučių“ ir „Ežiukų“ grupių ugdytiniai, su mokytojomis: Ina, Danute, Vitalija J. ir Zene: nuotolinio mokymosi įspūdžiais dalijasi, siųsdami įvairių nuotraukų – ką nuveikia ir kokias užduotis atlieka namuose.

„Nykštukų“ grupės vaikai kuria „Pavasario ženklus“, pagal suplanuotą mokytojų Vilmos ir Vitalijos V. savaitės temą. Mokytojai Ramunei ir auklėtojos paėjėjai Kristinai, „Smalsučių“ grupės ugdytiniai papasakojo, kaip sekėsi leisti laiką gryname ore, ieškoti pražydusių žibučių, o sugrįžus į namus, įspūdžius nupiešti.

„Viščiukų“ grupės vaikučiai ir mokytoja Sandra – ėmėsi veiklų „Nuo daigelio prie žiedelio“: piešė, tapė, aplikavo, sodino svogūnėlius.

 

„Saulutės“ ir „Mėnulio“ vaikai bei jų tėveliai tęsia ilgalaikius projektus „Pykšt ir Pokšt“ eksperimentai, su mokytojomis Edita ir Vaida, dalindamiesi, kokių bandymų atliko bei kaip pasisekė.

„Žaliojo gaublio“ ir „Mėgintuvėlio kelionės“ projektai taip pat  tęsiami, mokytojos Ingrida ir Lina, domisi ugdytinių pasiekimais.

 

Nuotolinio mokymo metu, mokytojos ir mokytojų padėjėjos kuria metodines priemones ir laukia kai galės panaudoti jas su vaikais ne tik nuotoliniu būdu.

 

Įstaigos direktorė visiems linki nenutraukti ugdymo(si) ir žaisti su ugdytiniais, nes žaidimas – svarbus kiekvieno vaiko raidai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.