Žaidžiame pasaką

Kristina Baukuvienė, Dalia Balčiūnaitienė
,
Kauno l.-d. „Čiauškutis“ ikimokyklinio ugdymo auklėtojos metodininkės

Kauno lopšelyje-darželyje „Čiauškutis“ jau keleri metai iš eilės gruodį organizuojamas meninis-kūrybinis projektas „Žaidžiame pasaką“.

Per projektą į įvairias veiklas įtraukiama visa darželio bendruomenė. Tėveliai, vaikai ir visi įstaigos darbuotojai puošia įstaigos erdves ir su džiugesiu laukia šv. Kalėdų. Veiklų metu prisimenamos ir inscenizuojamos gražiausios pasakos, kuriamos pasakų knygelės, o vaikai persikūnija į pasakų veikėjus. Taip pat vyksta nuostabios tėvų ir vaikų kūrybinių darbų parodos žiemos tema.

 

Projekto metu jau tradicija tapo teatralizuota šventė „Kai susirenka nykštukai“, per kurią įstaigos vaikai tampa nykštukais ir vakare su žibintais susirinkę salėje žaidžia, šoka, dainuoja ir, panaudodami interaktyvias technologijas, bendrauja su Kalėdų seneliu bei kartu su seneliu įžiebia Kalėdų eglutę.

Dar viena labai laukiama visų bendruomenės narių šventė – teatralizuota atsisveikinimo su Kalėdų eglute šventė „Pasakų personažų karnavalas“. Per šią šventę visi mokytojai ir vaikai persirengia pasakų veikėjais ir patenka į „rūmus“, kur vyksta „puota“.

Tikimės, kad vykdytas projektas suteikė vaikams džiugių emocijų, lavino pažinimo, meninės ir komunikavimo kompetencijų gebėjimus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.