Žaidžiam futbolą smagiai

Daiva Pocevičienė
,
projekto administratorė

„Rieda kamuoliukas – vyksta futboliukas“ – sporto projekto veikla, kuri pakvietė Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio bendruomenę į futbolo kelionę. Į ją prisijungė ir projekto socialiniai partneriai: Kelmės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“, Kelmės r. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus ir Kelmės r. Tytuvėnų gimnazijos Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai ir pedagogai.

 

Kelionę į futbolo šalį pradėjome rytinėmis mankštomis su futbolo kamuoliais, kurias vedė visuomenės sveikatos specialistė Jonė. Mankštinomės ne tik įstaigos teritorijoje, bet ir kitose netradicinėse erdvėse. Tokios, reguliariai atliekamos rytinės mankštos, ugdytiniams jau tapo įgūdžiu ir įpročiu. Taip didinamas vaikų fizinis aktyvumas, išmokstama teisingo kvėpavimo, formuojama taisyklinga laikysena.

 

Toliau veiklas tęsėme išvyka į Kelmės Sporto centrą, susitikimu su futbolo treneriu Tadu. Vaikai klausėsi ir mokėsi valdyti kamuolį, saugoti vartus, aiškinosi žaidimo taisykles. Vaikams labai patiko trenerio sportinės užduotys, spirti kamuolį į tikrus ir didelius futbolo vartus, draugiškai palaikyti ir paskatinti savo draugus.

 

Pažintį su futbolo pasauliu pratęsėme kelione į Šiaulius – Futbolo akademiją. Čia mus pasitiko Šiaulių futbolo akademijos treneris Deivis, kuris supažindino vaikus su įspūdingo dydžio stadionu bei mokė futbolo paslapčių. Na ir kaip visos futbolo treniruotės taip ir ši baigėsi garsiomis skanduotėmis.

 

Paįvairinant futbolo žaidimus, priešmokyklinio ugdymo vaikai keliavo į Kelmės miesto „Draugystės“ stadioną, taip buvo sudarytos galimybės vaikams sportuoti lauke sukuriant bendrą futbolo žaidimo erdvę. Toks žaidimas suteikė daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes visi vaikai buvo įtraukiami į žaidimą ir visi gavo progą pasimėgauti žaisdami su kamuoliu.

 

Kad futbolą galima pažinti ne tik žaidžiant aikštelėje, bet ir kuriant, buvo atliktos STEAM inžinerinės veiklos „Futbolas kitaip“. Šios veiklos tikslas – naudojant robotus Photon, išmanųjį visureigį – robotą, išmaniąją programėlę „Puzzle“, pačių pasigamintą stalo futbolą ir kitus žaidimus bei remiantis pedagogine „smagaus futbolo žaidimo koncepcija“ suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą, sudominant juo jaunuosius sportininkus. Organizuojant įvairias sportines žaidybines veiklas, siekėme skatinti bei stiprinti draugystę ir sportinį bendradarbiavimą tarp ugdytinių, socialinių partnerių, tėvų bei pedagogų.

 

Projektas „JUDĖK. SUŽINOK. ATRASK“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.