„Vydūnas šiuolaikiškai“

Inga Kulikauskė

„Kalba tarnauja mokslui, menui ir dorai. Savo kalba žmogus savinasi pasaulį, jo įspūdžius pagaudamas žodžiais. Kalbėdamas kiekvienas žmogus padaro ryškią savo asmenybę, ir todėl jis yra nors mažas menininkas“ – Vilhelmas Storosta (Vydūnas) – filosofas, rašytojas, kultūros veikėjas ir puoselėtojas. Šiemet minint Vydūno 155 m. gimimo metines ir tarptautinę etikos dieną jau penktus metus Klaipėdos m. etikos mokytojų metodinis būrelis kartu su Klaipėdos pedagogų švietimo kultūros centru organizavo projektą „Vydūnas šiuolaikiškai“.

Šiemet, kaip ir kasmet, mokiniai vertė tekstus į šiuolaikinę jauno žmogaus kalbą. S. Šimkaus konservatorijos mokinė Monika nustebino pateikusi savo „vertimą“ žemaitiškai. Jaukią popietę Vydūno skvere mokiniai skaitė savo sukurtus vertimus apie meilę ir vienatvę. Projekte dalyvavo Klaipėdos Vydūno, Aukuro, Aitvaro, Žaliakalnio, Žemynos, Vėtrungės gimnazijos, S. Šimkaus konservatorija, E. Galvanausko profesinio mokymo centras, Gedminų, Versmės, Tauralaukio progimnazijos mokiniai kartu su savo mokytojais.

 

Su projekto „Vydūnas šiuolaikiškai“ mokinių darbai galite susipažinti el. knygoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.