VTMC devintokai pradeda pažintį su įvairiomis profesijomis

Vilniaus technologijų mokymo centre (VTMC) nuo šių metų mokosi ir I gimnazijos klasės mokiniai, kurie semiasi žinių ne tik įprastose devintokams pamokose, bet ir mokymosi metu  praktiškai susipažįsta su IT, verslo ir administravimo bei inžinerijos sektorių profesijomis.

 

Viena tokių pažinčių įvyko gruodžio 3 d. Jos metu mokiniai lankėsi VTMC Inžinerinės pramonės sektoriniame praktinio mokymo centre, kur susipažino su metalo apdirbimo staklininko profesija. Čia gimnazistai galėjo praktiškai išbandyti įvairias metalo apdirbimui skirtas stakles. Susipažino tiek su mechaninių metalų, tiek ir nemetalinių medžiagų apdirbimu, CNC staklių technologiniais procesais, derinimu, valdymu, programavimu.

 

Devintokai – smalsūs, todėl aktyviai domėjosi, kokių kompetencijų ir įgūdžių reikia planuojant dirbti šį darbą. Pamatę įvairias staklių rūšis, bandė atpažinti, kuriomis staklėmis kokias medžiagų rūšis galima apdirbti.

 

Mokiniams patiko išvyka, suteikusi galimybę „pasimatuoti“ vieną iš itin paklausių darbo rinkoje – metalo apdirbimo staklininko profesiją. Po sėkmingai užbaigtų dviejų (9–10 kl.) mokslo metų mokiniai bus susipažinę su plačiu skirtingų profesijų pasaulių, kuris suteiks jiems tvirtą, patirtimi grįstą apsisprendimą žengiant žingsnį į savo tolimesnio profesinio kelio pasirinkimą.

 

VTMC inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.