VSAT pareigūnu galima tapti baigus penkiolikos savaičių kursus

Marius Zemenskas

Nuo 2021 m. sausio 11 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pasieniečių mokykloje (Medininkuose, Vilniaus r.) organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Įgijusius aukštąjį universitetinį arba aukštąjį neuniversitetinį bei aukštesnįjį išsilavinimą, nepriekaištingos reputacijos asmenis VSAT kviečia rinktis šiuos mokymo kursus ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais.

 

Į kursus priimti asmenys aprūpinami uniforma, nemokamai apgyvendinami bendrabutyje, gauna nustatyto dydžio stipendiją. Išklausę teorinio mokymo kursą, atlikę praktinio mokymo programoje numatytas užduotis ir sėkmingai išlaikę egzaminus bei įskaitas, kursų dalyviai gauna įvadinio mokymo kursų baigimo pažymėjimus ir įdarbinami šiuose VSAT padaliniuose: Užsieniečių registracijos centre, Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus, Adutiškio, Švenčionių, Pavoverės, Lavoriškių, Kenos ir Padvarionių pasienio užkardose, Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio, Tribonių, Aleksandro Barausko, Purvėnų ir Kapčiamiesčio pasienio užkardose, Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų, Vileikių, Uosto ir Neringos pasienio užkardose.

 

Norintys mokytis šiuose kursuose ir gauti siuntimus reikia iki š. m. lapkričio 16 d. pateikti prašymą ir kitus dokumentus el. paštu stok@vsat.vrm.lt.

Pretenduojantys į vidaus tarnybą asmenys, prieš gaudami siuntimą į įvadinio mokymo kursus, privalo pasitikrinti sveikatą ir psichologinį tinkamumą vidaus tarnybai Vidaus reikalų ministerijos Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje.

 

Išsamesnė informacija dėl stojimo tvarkos skelbiama VSAT Pasieniečių mokyklos svetainėje.

Kilus klausimams dėl prašymo ir kitų dokumentų teikimo galima kreiptis tel. (8 707) 41 022 arba (8 46) 39 7841 bei el. paštu stok@vsat.vrm.lt.

Dėl kursų mokymo turinio organizavimo ir logistikos klausimų galima kreiptis tel. (8 5) 219 8235 arba el. paštu anna.volcok@vsat.vrm.lt.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.