VSAT kviečia rinktis specializuotus įvadinio mokymo kursus – pasieniečiu galima tapti per 4 savaites

Siekdama per kuo trumpesnį laiką parengti pareigūną, kuris neteisėtos migracijos sąlygomis vykdytų valstybės sienos stebėjimo ir viešosios tvarkos užtikrinimo funkcijas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba patvirtino specializuotą įvadinio mokymo programą „Sienos stebėjimas“.

 

Atranką perėjusios specializuoto įvadinio mokymo kursantų grupės mokslai prasidės 2022 m. kovo 21 d. Informacija apie vėlesnius įvadinio mokymo kursus bus atnaujinta vėliau.

 

Turinčius aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą, aukštąjį koleginį, iki 2009 m. įgytą aukštesnįjį arba iki 1995 m. įgytą specialųjį vidurinį išsilavinimą, nepriekaištingos reputacijos asmenis kviečiame rinktis šiuos kursus ir per 4 savaites įgyti pasieniečio profesiją.

Į kursus atrinkti pretendentai aprūpinami uniforma, nemokamai apgyvendinami bendrabutyje, gauna nustatyto dydžio stipendiją .

 

Išklausę teorinio mokymo kursą, atlikę praktinio mokymo programoje numatytas užduotis ir sėkmingai išlaikę egzaminus bei įskaitas, pareigūnai bus įdarbinti:

  • Medininkų užsieniečių registracijos centre,
  • Vilniaus pasienio rinktinės Tverečiaus, Adutiškio, Lavoriškių, Padvarionių, Kenos ir Pavoverės užkardose,
  • Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio, Tribonių ir Druskininkų užkardose,
  • Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų, Vileikių ir Plaškių užkardose.

 

Norintys mokytis šiuose kursuose ir gauti į juos siuntimus, turi tvarkingai užpildytą prašymą ir kitus dokumentus pateikti el. paštu stok@vsat.vrm.lt:

 

Pretenduojantys į vidaus tarnybą asmenys prieš gaudami siuntimą į įvadinio mokymo kursus turės pasitikrinti sveikatos būklę ir psichologinį tinkamumą vidaus tarnybai Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centro Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje.

Dėl COVID-19 infekcijos ir didesnio srauto besitikrinančių sveikatą dėl stojimo į vidaus tarnybą, jis gali užtrukti maždaug mėnesį.

 

Kilus klausimams dėl prašymo ir kitų dokumentų pateikimo kreiptis tel. (8 5) 271 7346, mob. 8 609 52 261 bei el. p. stok@vsat.vrm.lt

Daugiau informacijos (bei dokumentų pavyzdžius) galima rasti: https://pasienietis.lrv.lt/lt/naujienos/tai-gali-buti-ir-jusu-sansas

 

Dėl kursų mokymo turinio organizavimo ir logistikos klausimų kreiptis tel. (8 5) 219 8235 arba el. p. anna.volcok@vsat.vrm.lt

 

VSAT inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.