Vokiška kultūra, vokiškas verslas ir Vokiečių kalbos dienos – spalio 18–24 d.

Rasa Darbutaitė
,
Vokiečių kalbos dienų koordinatorė

Spalio 18–24 d. visoje Lietuvoje vyks tradicinės Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“, per kurias bus surengta 155 renginių, siūlančių pažvelgti į vokiečių kalbą iš įvairių perspektyvų. Kaip ir kasmet, iniciatyvas rengia darželiai, mokyklos, universitetai, bibliotekos, verslo atstovai – tarp ištikimų vokiečių kalbos bičiulių atsiranda ir naujų, siekiančių kūrybiškai pažvelgti į vokiečių kalbos teikiamas galimybes vaidmenį švietime, kultūroje, versle ir kitose gyvenimo srityse.

 

Spalio 18 d. 12 val. Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK) ir Goethe‘s instituto Lietuvoje rengiamame nuotoliniame renginyje „Kodėl verta versle mokėti vokiškai?“ verslininkai su vyresnių klasių moksleiviais ir studentais pasidalins savo patirtimi, susijusia su Vokietija ir vokiečių kalba. UAB „Layher Baltic“ organizuoja atvirų durų dienas savo įmonėje.

 

Vokietijos ambasada Lietuvoje drauge su LRT žaidimų programėle PROTOTO kviečia visus, neabejingus Vokietijai, vokiečių kalbai ir kultūrai spalio 19 d. sudalyvauti virtualiame PROTOTO žaidime.

 

Spalio 18–22 dienomis Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje žiūrovų laukia Vokiško kino dienos, o moksleiviai kviečiami į edukacinius užsiėmimus.

 

Spalio 18–23 d. Kauno apskr. viešosios bibliotekos Meno leidinių skaitykloje galite susipažinti su paroda-instaliacija „Mados kalba“, o Vokiškų leidinių bibliotekoje – leistis į patyriminę ekskursiją vokiečių kalba „Dekoratyvinė skulptūra Kaune: nuo Žaliakalnio funikulieriaus iki Santakos“.

 

Spalio 19 d. 17.30 val. Vilniaus apskr. Adomo Mickevičiaus viešoji bibliotekos Austrų ir šveicarų literatūros skaitykla kviečia vokiškai pasikalbėti apie gražiausias Austrijos vietas.

 

Spalio 20 d. 18 val. Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje vyks literatūrinis vakaras-diskusija „Apie ką kalba naujausia vokiečiakalbė literatūra?“, kurią organizuoja Vytauto Didžiojo universitetas, festivalis „Kauno literatūros savaitė“ ir Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Renginio metu VDU docentė dr. Rūta Eidukevičienė pristatys šių metų Vokietijos knygų premijos nugalėtoją (bus skelbiama spalio 18 d.) ir kartu su rašytoju, vertėju dr. Laurynu Katkumi diskutuos apie aktualias Vokietijos literatūrinio gyvenimo tendencijas, vokiečių ir lietuvių literatūrinius ryšius. ​

 

Spalio 21 d. 19 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai ir dėstytojai (solistai ir koncertmeisteriai) pristatys unikalią Lied muzikos programą.

 

Spalio 22 d. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Vokiškų leidinių biblioteka kviečia miestiečius į ekskursiją po bibliotekos erdves.

LOGOTIPAS_O kaip vokiskai_CMYK

Goethe‘s institutas Lietuvoje ir Lietuvos DAAD klubas kvietė į Vokietijos fondų alumnų susitikimų ciklą „Kalba alumnai“. Įvairių Vokietijos fondų – Vokietijos akademinių mainų tarnybos (DAAD), Vokietijos Bundestago parlamentinės praktikos programos (IPS), Aleksandro von Humboldto fondo – stipendininkai kalbėjo aktualiomis temomis. Spalio 6 d. VU Komunikacijos fakulteto lektorius Kęstutis Petrauskis analizavo, kodėl (ne)pasitikime žiniasklaida, spalio 13 d. LR Aplinkos ministerijos specialistė Virginija Vingrienė pristatė žiedinės ekonomikos principus, o spalio 28 d. ciklą baigsime kriminologo Gintauto Sakalausko paskaita apie mitus, susijusius su aktualia migrantų tema.

 

Prisijunkite prie Vokiečių kalbos dienų ir ieškokime drauge atsakymo į klausimą: „Ö kaip vokiškai?“.

 

Visą renginių programą rasite čia.

 

Pagrindinis Vokiečių kalbos dienų organizatorius – Vilniaus Goethe’s institutas.

Vokiečių kalbos dienų iniciatoriai – Vokietijos ambasada Lietuvoje, Goethe’s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).

Rėmėjas: UAB „LIDL Lietuva“

 

Daugiau informacijos: www.vokiskai.lt, www.facebook.com/vokiskai.lt

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.