Vokiečių kalbos dienos Telšių lopšelyje-darželyje „Mastis“

Vilija Kergienė
,
Telšių l.-d. „Mastis“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Atsiliepėme į Lietuvos Gėtės instituto kvietimą dalyvauti projekte „Ö kaip vokiškai?“. Vokiška dvasia Telšių lopšelio-darželio „Mastis“ „Žvirbliukų“ grupėje siautėjo jau antrus metus. Vaikai smalsavo, kur randasi Vokietija, ieškojo žemėlapyje, gaublyje. Svarstė, kokiose šalyse yra kalbama vokiškai. Pelytė Maus supažindino su Vokietijos simboliais, pasakojo, kuo ši šalis įžymi. Vaikai svarstė, ką simbolizuoja vėliavos spalvos, lygino su Lietuvos trispalve. Per linksmąsias edukacines valandėles priešmokyklinukai mokėsi pasisveikinimo, mandagumo žodelių, kuriuos rašė, kopijavo. Žiūrėjo mokomuosius filmukus, per kuriuos mokėsi skaičiuoti, pažinti kūno dalis. Interaktyviojoje lentoje spalvino Vokietijos vėliavą.

 

Savaitės įspūdžius įprasminome šventiniame rytmetyje. Vaikai prisiminė, ką išmoko, klausėsi vokiškų dainelių, žaidė žaidimus ir atsisveikino su pelyte Maus.

Dėkojame projekto organizatoriams už dovanėles, kurios maloniai pradžiugino projekto „Ö kaip vokiškai?“ mažuosius dalyvius.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.