Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip öko?“ – spalio 19–25 dienomis

Rasa Darbutaitė

Iš „atgyvenusio“ mobiliojo stendo sukurtos dailios delninės, savo rankomis surinktų arbatžolių kvapni dovana ir augantis ekologinis sąmoningumas – tai keli Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip öko?“ akcentai, išryškinantys pagrindinę šių metų temą – tvarumą.

 

Nuo 2016 metų rengiamų Vokiečių kalbos dienų tikslas – atkreipti dėmesį į vokiečių kalbos vaidmenį švietime, kultūroje, versle ir kitose gyvenimo srityse – šiemet pasipildė įvairiais tvarumo aspektais.

 

Pandemija neapribojo iniciatyvos dalyvių kūrybingumo ir renginių įvairovės. Spalio 19–25 dienomis visoje Lietuvoje vyks daugiau nei 130 renginių – kūrybinės dirbtuvės, konkursai, akcijos praeiviams, pranešimai, diskusijos, parodos, knygų mainytuvės, filmai.

Goethe’s institutas (Vokiečių kultūros institutas Lietuvoje) drauge su aplinkosaugos iniciatyva „Kita forma“ surengs 10 tvarumo dirbtuvių Lietuvos mokyklose ir darželiuose.

 

Nuo spalio 19 d. po Kauno apskrities viešosios bibliotekos erdves keliaus originali meninė instaliacija iš antrinių popieriaus atliekų.

 

Spalio 20 d. Tarptautinių jaunimo debatų asociacija Vilniaus apskr. A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje rengs debatus „Ar Lietuvoje turėtų būti uždrausta intensyvi gyvulininkystė?“

 

Spalio 22 d. Vokietijos ambasada kviečia prisijungti prie LRT interaktyvios „Prototo“ viktorinos apie Vokietiją, vokiečių kalbą ir tvarumą.

 

Spalio 23 d. Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Rūta Eidukevičienė ves netradicinę nuotolinę vokiečių kalbos pamoką „Penktadienį už ateitį“ ir ieškos atsakymų į tokius klausimus: Kokio herojaus reikia, kad savo pavyzdžiu uždegtų jaunus žmones ir įkvėptų rūpintis mus supančia aplinka? Kokios istorijos ir siužetai geriausiai įsimena?

 

Spalio 23 d. Telšiuose Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubas minės Telšių ir Šteinfurto (Šiaurės Reino-Vestfalijos žemė, Vokietija) apskričių 15-ąsias partnerystės metines ir pasodins 20 medžių.

 

Pagrindinis Vokiečių kalbos dienų organizatorius – Vilniaus Goethe’s institutas.

Vokiečių kalbos dienų iniciatoriai – Vokietijos ambasada Lietuvoje, Goethe’s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).

 

Daugiau informacijos: www.vokiskai.lt, www.facebook.com/vokiskai.lt.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.