Vizualinės reklamos gamintojo specialybės mokinių praktika Maltoje

Ieva Vasiliauskienė
,
projektų vadovė

Vykdant „Erasmus+“ projektą balandžio 17 d. penki Kauno taikomosios dailės mokyklos vizualinės reklamos gamintojo specialybės mokiniai išvyko į Maltą atlikti trijų savaičių praktikos.

 

Aurėja praktiką atliko reklamos įmonėje „Uniprint“. Daugiausiai jai teko dirbti su „CorelDRAW“ ir „Adobe Photoshop“ programomis. Užduotys buvo skiriamos pagal klientų užsakymus, pradedant nuo paprastų: įvairių lipdukų maketavimo, logotipų, esančių popieriaus lape, pavertimo į kompiuterinę versiją, iki sunkesnių: maisto furgono išorinių reklamų dizaino sukūrimo ir paruošimo spaudai. Taip pat teko prisiliesti ir prie gamybos proceso: nulupti išpjautą plėvelę, skenuoti dokumentus, stebėti, kaip reklama yra uždedama ant tekstilės ir puodelių.

 

Ugnė ir Rapolas kaip marketingo asistentai praktiką atliko „Marion Mizzi Wellbeing“ lieknėjimo ir SPA centre. Stažuotės metu absolventai kūrė reklamos dizainus „Instagram“ ir „Facebook“ platformoms, parengė lankstinukus ir reklamines iškabas. Ugnei teko prisiliesti ir prie fotografijos srities, renkant medžiagą reklamai, o Rapolas aktyviai rašė tekstus, skirtus socialiniams tinklams. Daugiausiai jiems teko dirbti su „Adobe Photoshop“, „Indesign“ ir „Canva“ programomis.

 

Rūta savo kompetencijas tobulino elektronikos prekių įmonėje „Techpoint“. Jai teko sukurti reklamas „Facebook“ ir „Instagram“ puslapiams, paruošti dizainą naujoms uniformoms – marškinėliams, buvo atsakinga už duomenų pateikimą reklamos įmonei. Taip pat mokinei teko sukurti vizitinės kortelės vizualizacijas, paruošti išrinktą dizainą spaudai ir elektroninio pašto parašą. Praktikos metu įgūdžius tobulino naudodamasi „CorelDRAW“ ir „Photoshop“ programomis.

 

Viltė savo žinias tobulino įmonėje „Printagram“. Jai teko įvykdyti klientų užsakymus: prikaitinti logotipus ant marškinėlių, nubraižyti dėžutės išklotinę ir išpjaustyti ją lazeriu. Taip pat mokinei teko sukurti vizitinės kortelės vizualizacijas ir išrinktą dizainą paruošti spaudai. Praktikos metu įgūdžius tobulino naudodamasi „CorelDRAW“ ir „Photoshop“ programomis. Išmoko naudotis lazeriu, braižytuvu ir staklėmis.

 

Per stažuotę dalyviai ne tik išbandė save pasirinktoje profesijoje, įgijo naujų žinių bei kompetencijų, bet ir aplankė daugelį Maltos miestų: Marsašloką, Msidą, Valletą, Mostą, Slimą. Laivu plaukė iki Gozo salos, kurioje aplankė Citadelės gynybinį miestą, Ramlos įlanką ir daugelį kitų objektų.

Ši patirtis mokiniams leido susipažinti su Maltos reklamos tendencijomis, pažinti kitą kultūrą, stebėti nuostabią gamtą ir tobulinti anglų kalbos žinias.

 

Projektas (Nr. 2021-1-LT01-KA121-VET-000007101) finansuojamas iš Europos Sąjungos „Erasmus+“ programos lėšų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.