Visuotinis atšilimas – ugdykime sąmoningus vaikus

Živilė Gončerovaitė

Visuotinis atšilimas – kiekvieno mūsų atsakomybė, tačiau ar visi į šią problemą žiūri atsakingai? Vis dažniau pastebime šaukiančias straipsnių antraštes apie žmonių daromą neigiamą įtaką klimato kaitai, kuri kenkia ne tik mūsų planetai, bet ir mums patiems. Kaip galime prie to prisidėti, kaip galime saugoti savo planetos išteklius ir kaip pasirūpinti aplinka, kad mūsų vaikai galėtų augti švarioje ir kaip galima saugesnėje aplinkoje?

 

Visų pirma, viskas priklauso nuo ankstyvojo „klimato raštingumo“ ugdymo. Kuo anksčiau pradėsime apie tai kalbėti su vaikais – tuo greičiau pasieksime realių rezultatų. Todėl svarbu koreguoti ugdymo programas ir atkreipti dėmesį į organizuojamas bei įgyvendinamas veiklas ugdymo įstaigose. Dabartinė žiniasklaida, įvairūs socialiniai tinklai ir įgyvendinami projektai mums leidžia vaikams suteikti ženkliai daugiau kokybiškos informacijos bei patirčių.

Siekdami prisidėti prie klimato kaitos mažinimo, darželis „Klaužada“ kartu su Ispanijos ir Turkijos atstovais, nusprendė įgyvendinti eTwinning projektą „Give a Hand to the World“. Šis projektas skirtas 3–7 metų vaikams, siekiant suteikti žinių apie klimato kaitą ir jo keliamus pavojus ne tik žmonijai bet ir visatai. Taikant STEAM metodo principą vaikai atliks įvairių bandymų, kurių metu pamatys, kaip tirpsta ledynai, kokia žala daroma ne tik sausumos bet ir vandenyno gyventojams. Kartu su projekto partneriais dalysis ne tik įgyvendintomis ugdomosiomis veiklomis, bet ir gerąja patirtimi. Grupinių darbų dėka lavins užsienio kalbą, įgys tarptautinio bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių.

 

Svarbu suprasti, kad tik nuo mūsų priklauso, kokias vertybes vaikai išsiugdys – „perlipti ant žemės gulintį plastikinį maišelį, ar jį pakelti ir išmesti į rūšiavimo konteinerį, ar bent jau šiukšlių dėžę?“ Tikimės, kad šiai vaikų kartai tokio klausimo net nekils, nes jie žinos, kaip svarbu tausoti mūsų žemės išteklius bei rūpintis, kad aplinka, kuri mus supa, būtų švari ir saugi ne tik žmonėms, bet ir pačiai gamtai bei joje gyvenančiai faunai.

Todėl, padėkime vaikams, pasitelkdami į pagalbą naujausias technologijas ir informaciją, leiskime jiems kurti, tyrinėti, eksperimentuoti ir taip prisidėkime prie mūsų visų namų išsaugojimo. Kas žino, galbūt vaikas, įkvėptas jūsų užsidegimo, ras būdą kaip padėti mažinti globalinio atšilimo padarinius!

 

Nepamirškime – jei norime keisti pasaulį pradėkime nuo savęs!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.