„Vištytės pyragas“

Maišė maišė, kepė kepė,

Atsipjovė, tepė tepė.

Tai skanu, tai skanu,

Kept pyrago vėl einu!

 

Štai taip nuotaikingai spalio 4 d. minėdami Pyragų dieną dainavo viščiukai ir jų mama vištytė. Mes, mokytojos Kristina Saulevičienė, Eglė Kraujalienė, Viktorija Čeponytė, Vitalija Dulskytė, Kauno lopšelio-darželio „Žingsnelis“ ugdytinius pakvietėme į linksmą, smagią edukaciją-pasakėlę „Vištytės pyragas“. Pasakėlės tikslas – suteikti daug gerų emocijų, parodyti, kad tik vienas kitam padedant galima daug ko pasiekti.

 

Ugdytiniai stebėjo vaidybinę inscenizaciją apie vištytę ir jos viščiukus, kaip jie kepė pyragą. Vieną dieną vištytė su viščiukais lesiodami kieme rado miežio grūdą. Nieko nelaukdami su snapu ir nagais išpureno žemę, pasėjo ir užkasė grūdelį. Pridygo pilnas laukas prinokusių miežio varpų. Vištytė su viščiukais nuskynė prinokusias varpas, nuvežė i malūną, sumalė miltus ir iš jų išsikepė gardų pyragą. Inscenizacijos metu skambėjo šios dainelės: I. Šeduikenės „Peliuko Luko pyragas“, N. Lapinskienės „Geltoni kamuoliukai“. Po vaidinimo vištytė ir viščiukai vaikučius kvietė į edukaciją pasigaminti savo pyragėlius – keksiukus, kurių tešla buvo gaminama iš miltų, druskos ir vandens, juos papuošti, dekoruoti blizgučiais, plastilinu.

 

Susikūrėme puikią šventę, gerai praleidome laiką, o svarbiausia – džiaugėmės kiekviena akimirka. Juk taip smagu daryti gera visiems drauge!

 

Kristina Saulevičienė

meninio ugdymo (muzikos) mokytoja metodininkė

Eglė Kraujalienė

mokytoja metodininkė

Viktorija Čeponytė

mokytoja

Vitalija Dulskytė

vyresnioji mokytoja

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.