Virtualus susitikimas Turkijoje

Rūta Meškauskaitė
,
informacinių technologijų mokytoja

Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija vykdo „Erasmus+“ „XXI a. mokyklos“ (angl. „21 st century schools“) projektą, kuriame dalyvauja Turkija, Graikija, Portugalija, Belgija ir Rumunija. Šio projekto metu mokiniai ir mokytojai turi galimybę bendrauti su įvairių šalių partnerių mokyklų mokytojais ir mokiniais. Mokytojai aptarė šalių partnerių švietimo sistemos skirtumus ir panašumus, pasidalijo pamokų idėjomis, mokiniai pristatė vykdomas projekto veiklas ir savo šalį.

 

Dėl pandeminės situacijos paskutinysis projekto narių susitikimas vyko virtualiai. Gegužės 24–28 d. aplankėme Turkijos Ulamış Secondary School pagrindinės mokyklos aplinką ir klases. Buvo keista lankyti mokyklą, kurioje nėra mokinių. Turkai, kaip ir mes, mokosi nuotoliniu būdu. Per šią savaitę virtualiai aplankėme žymiausias Turkijos vietas, susipažinome su šalies kraštovaizdžiu ir istorija, išgirdome turkišką muziką, mokėmės turkų kalbos. Projekto partnerių mokiniai pasidalijo patirtimi, su kokiais privalumais ir trūkumais susidūrė mokantis pandemijos metu, atskleidė skaniausius tradicinių patiekalų receptus. Mokiniai dalyvavo tarptautinėse kodavimo varžybose, kurios tikslas – sukurti programą ar priemonę, padedančią negalią turintiems mokiniams, žmonėms.

 

Susitikimo metu projekto organizatoriai supažindino mus su 3D spausdintuvais, jų ypatybėmis, 3D modelio kūrimo etapais, pakvietė dalyvauti virtualiame „pabėgimo kambario” žaidime. Rajono nacionalinio švietimo direktorius pasidalijo mintimis, kokie svarbiausi 21 amžiaus mokinių įgūdžiai. Ir tai tik dalis visų vykusių veiklų.

 

Šis projektas suteikė unikalią galimybę patirti įsimintiną nuotykį, savo gyvenimo bagažą papildyti naujomis žiniomis, įgūdžiais, patirtimi. Tai dar viena puiki priemonė tobulėti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.