Virtualus nuotaikingas mokinių susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla

Spalio 9 d. Šiaulių Gegužių progimnazijos 4 klasės mokiniai (mokytoja Edita Montvilienė) nuotolinius būdu dalyvavo susitikime su rašytoju Tomu Dirgėla. Susitikimą inicijavo Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialas įgyvendinant projektą „Nacionalinė bibliotekų savaitė 2020“.

Nuotaikingo ir šilto pokalbio metu T. Dirgėla pristatė savo knygą „Vytautas Didysis „Žalgirio“ arenoje“ ir skatino vaikus domėtis Lietuvos istorija. Linksmai bendraudamas su mokiniais, uždavė jiems šmaikščių klausimų, o atsakydami, vaikai dalijosi turimomis žiniomis.

Mokinukai smalsavo, nuo kada T. Dirgėla pradėjo kurti, kas jį skatina ir įkvepia, kur semiasi minčių. Taip pat sužinojo, kokia pirmoji rašytojo perskaityta knyga, koks laisvalaikio hobis, netgi prašė patarimų. Kai kuriems iškilo klausimas, kaip prisiversti skaityti knygas. Aktyvaus abipusio nuotolinio bendravimo metu  rašytojas maloniai atsakinėjo į vaikų pateiktus klausimus ir dalijo patarimus.

Po susitikimo, vaikų paklausus, ar patiko susitikimas, atsakyta, kad: „Labai labai patiko!“, „Labai juokingas ir draugiškas rašytojas.“, „Man taip patiko, kad nusprendžiau perskaityti jo knygas.“, „Labai įdomu klausytis jo pasakojimų.“, „Labai malonus žmogus.“

 

Mokytojos E. Montvilienės teigimu, susitikimas mokiniams buvo ne tik įdomus, bet ir naudingas: „Nuoširdžiai dėkojame Šiaulių miesto savivaldybės viešajai bibliotekai už galimybę susipažinti su puikiu rašytoju, kuriančiu vaikams.“

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.