Virtualus mobilumas – raktas į sėkmę

Kaip pamatyti ilgamečius partnerius, jeigu negali pas juos nuvykti? Ogi surengti virtualų mobilumą! Klaipėdos turizmo mokykla kovo 1–5 d. organizavo nuotolinius mokymus, įgyvendindama „Erasmus+“ programos projektą „Kokybės gerinimas profesiniame gyvenime“. Karantinas ir neįprastos mokymosi sąlygos nesutrukdė dalyviams įgyti naujų žinių, ugdyti tarptautiškumo kompetencijas, neišvykstant iš šalies. Virtualaus mobilumo privalumas – galimybė dalyvauti mokymuose didesniam mokinių skaičiui nei įprastuose vizituose. Šiuose mokymuose dalyvavo 126 mokiniai. Atlikus mobilumo vertinimą, paaiškėjo, kad mokiniai teigiamai įvertino galimybę mokytis virtualiu būdu. Jie išmoko paruošti ne tik tradicinius tortelinius su avienos tartaru bei jautienos antrekotą su visus nustebinusiomis traškiomis petražolėmis, bet ir įmantrias putpeles su šafranine bulvių puta. Taip pat tuno tartarą su burokėlių želė, o šokoladinis apkepas su baltojo šokolado kremu pavergė visų širdis. Dalyviai džiaugėsi gavę filmuotą mokymų medžiagą, kuria naudodamiesi galės bet kada įtvirtinti žinias.


Mobilumą vedė šefas iš Italijos Michele Greco. Virtuvės virtuozas patirtį restoranuose kaupia nuo 15 metų. Karjerą pradėjęs nuo indų plovimo, šiandien jis savo šedevrais stebina maisto gurmanus 3 „Michelin“ žvaigždučių restorane. Šefas mokymuose ne tik pristatė tradicinius Italijos virtuvės patiekalus, bet ir bendravimo kultūrą, tradicijas bei aptarė su mokiniais darbo „Michelin“ restoranuose specifiką. Daug dėmesio skirta diskusijoms apie kompetencijas ir įgūdžius, reikalingus aukštos klasės restorano darbuotojui.

 

Už mokymų organizavimą esame dėkingi ilgamečiams projektų partneriams Mindaugui ir Karinei Amirjan Lučkoms iš įmonės „New Service Arl Onlus“. Mobilumo organizavimas buvo iššūkis ir priimančiai, ir siunčiančiai organizacijai, tačiau rezultatai pranoko abiejų lūkesčius. Džiugu, kad „Erasmus+“ projektai skatina mus dalytis talentais, gerąja patirtimi, originaliomis idėjomis.

 

Klaipėdos turizmo m-klos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.