Virtualus ketvirtokų susitikimas su rašytoja Igne Zarambaite

Lapkričio 12 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialas pakvietė Gegužių progimnazijos 4c klasės mokinius (mokytoja Edita Montvilienė) pasinerti į knygų pasaulį. Bibliotekos iniciatyva, įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės dalinai finansuotą projektą „Bibliotek@ – atvira idėjų ir susitikimų erdvė“, surengtas nuotolinis susitikimas „Apie ką kalba knygos ir lėlės“ su knygų ir lėlių kūrėja Igne Zarambaite.

 

I. Zarambaitė – jaunoji rašytoja, į vaikų literatūrą įžengusi 2015 metais, bet jau spėjo užkariauti vaikų širdis. Susitikimo metu autorė pasakojo apie savo kūrybinę veiklą, pristatė išleistas knygas. Ignė prisipažino, kad ne tik rašo, bet ir piešia, gamina lėles, puošia savo namus meniškomis interjero detalėmis, jai patinka fotografuoti. Lėlių kūrimas – vienas iš rašytojos pomėgių. Autorė net prasitarė apie savo aistrą futbolui.

Rašytoja vaikams trumpai pristatė knygą „Juodavandeniai“, kuri pretenduoja tapti 2020 metų knyga paaugliams. Virtualaus susitikimo metu mokiniai smalsavo, nuo kada rašytoja pradėjo kurti, kas ją įkvepia. Autorė šiltai ir maloniai bendravo, atsakinėjo į klausimus, kuriais ją apibėrė ketvirtokai.

 

Editos Montvilienės nuotraukos

Mokytojos E. Montvilienės teigimu, susitikimas buvo ne tik įdomus, bet ir naudingas, suteikė daug gerų emocijų. Juk vaikams svarbu susitikti ir pabendrauti su rašytoju. Tai patvirtina ir mokinių atsiliepimai apie susitikimą: „Labai graži rašytoja“, „Labai miela rašytoja. Tikrai parašysiu jai laišką“, „Ji kuria tokias nuostabias lėles“, „Nustebau, kad žaidžia futbolą“, „Kokia ji kūrybinga“ ir panašiai.

 

Rašytoja I. Zarambaitė įkvėpė vaikus skaityti, draugauti su knyga. Autorė linkėjo vaikams kasdienybėje pastebėti daug stebuklų ir jais pasidžiaugti. Žinoma, palinkėjo gero ir įdomaus skaitymo. Džiugu, kad susitikimo metu tarp rašytojos ir mokinių užsimezgė nuoširdus ir atviras bendravimas, todėl vaikai pažadėjo autorei rašyti laiškus.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialo inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.