Virtualios paskaitos

Eglė Ragauskaitė
,
Kauno švietimo inovacijų centro metodininkė

Vasarą įvyko trys virtualios paskaitos „Erasmus+“ projekto „Senjorai įveikia barjerus“ (angl. „Seniors across borders“) partneriams, dirbantiems su 50 metų ir vyresniais žmonėmis.

 

Liepos 8-ąją vyko paskaita apie sveiką gyvenseną, kurią skaitė lektorė dr. Zoja Miknienė. Lektorė paskaitos dalyvius supažindino su įvairiais procesais ir pokyčiais, vykstančiais žmogaus, ypatingai vyresnio žmogaus, organizme, aptarė sveiką mitybą, kokia ji turėtų būti (mikroelementai, makroelementai ir t.t.), skysčių įtaką mūsų organizmui, judėjimo svarbą, kūno sandarą ir t.t.

 

 

Liepos 26-osios paskaita buvo apie mokymą visą gyvenimą. Psichologė Anna Filipek kartu su paskaitos dalyviais aptarė senjorų lūkesčius ir poreikius, emociškai saugios ir draugiškos aplinkos svarbą senjorams ir jų emocinei sveikatai, pedagogikos ir andragogikos skirtumus, senjorams skirtas įvairias veiklas, mokymosi visą gyvenimą naudą, praktinių veiklų įtaką ir svarbą senjorams.

 

 

Rugpjūčio 9-osios paskaita vadinosi „Efektyvus ir ramus protas“. Psichologė A. Matyjaszczyk ir mokytoja I. Pilarek supažindino paskaitos dalyvius su streso sukeliamu kognityvinių funkcijų pablogėjimu, sveikatos problemomis, tokiomis kaip nutukimas, širdies problemos ir psichinės sveikatos problemos. Paskaitos dalyviai sužinojo kaip stresas veikia žmogaus organizmą ir kaip mes galime pasirūpinti savo sveikata. Normaliai smegenų veiklai palaikyti svarbu „įdarbinti“ smegenis – spręsti kryžiažodžius, sudoku, dėlioti puzlę, žaisti atminties žaidimus, taip pat svarbu mokėti atsipalaiduoti.

 

 

Vienas „Erasmus+“ projekto „Senjorai įveikia barjerus“ tikslų – gerinti su suaugusiais dirbančių žmonių darbo kokybę ir kompetencijas (taip pat ir neformalaus ugdymo srityje), keičiantis įgūdžiais ir gerąja patirtimi, koncepcijomis ir idėjomis 50 metų ir vyresnių žmonių socialinio ir kultūrinio aktyvinimo srityje.

 

Projektas „Senjorai įveikia barjerus“ (angl. „Seniors across borders“) finansuojamas iš Erasmus+ programos lėšų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.