Virtuali vaikų konferencija „Mažasis tyrėjas“

Lidija Kasiulynienė
,
Kauno l.-d. „Varpelis” direktorė
Dalia Meldaikienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Gegužės 10-osios rytą mažieji tyrinėtojai iš Kauno miesto ir rajono, Vilniaus, Mažeikių, Klaipėdos ugdymo įstaigų savo eksperimentais ir pastebėjimais dalinosi Kauno švietimo inovacijų centro ir Kauno lopšelio-darželio „Varpelis” organizuojamoje respublikinėje virtualioje vaikų konferencijoje „Mažasis tyrėjas“. Renginio organizatorės Gintarė Slavinskienė ir Dalia Meldaikienė džiaugiasi, kad Lietuvos mokyklas ir darželius lanko vaikai, kuriems nėra įdomu sėdėti ir iš šono stebėti atliekamą eksperimentą, tyrimą ar bandymą. Jiems reikia patiems viską išbandyti, pačiupinėti, pajausti.

 

 

Turėjome galimybę susipažinti su 16 atradimų, tyrimų ar eksperimentų: kaip pasigaminti robotą, kokie vabaliukai gyvena pievoje, kaip užsiauginti pupą, ko reikia svogūnui, kad augtų, kodėl vieni daiktai skęsta vandenyje, o kiti ne, kokia vandens galia augalams, kaip gyvena gandrai, kaip auga „meškiukai”, kaip atsiranda vaivorykštė ir spalvos, kaip keičiasi metų laikai, o kaip naktis pakeičia dieną, kaip išsiveržia ugnikalnis, iš kur atsiranda ir kur išnyko dinozaurai. Konferencijos organizatoriai dėkoja vaikams už tai, kad visų atsakymų į juos dominančius klausimus ieško patys, išbando įvairias galimybes. Ačiū ir mokytojoms už pagalbą ruošiant mažuosius tyrėjus ir padedant pristatyti pranešimus! Konferencijos moderatorė mokytoja Erika Starkuvienė pastebėjo kaip žiba vaikų akelės, kai jie patys pasakoja ką tyrinėjo, ką stebėjo ir kaip sekėsi! Drąsiai galime sakyti, kad mūsų šalyje auga smalsūs, veiklūs vaikai. Linkime nesustoti ir toliau ieškoti kažko naujo. Ir tikrai turėsime ne vieną atradėją mūsų šalyje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.